REKLAMA

Prokuratura: zawiadomienie ws. zeznań dot. obrad Sejmu z grudnia 2016 r.

  • Autor: PAP/JS
  • 12 stycznia 2018 16:27
Prokuratura: zawiadomienie ws. zeznań dot. obrad Sejmu z grudnia 2016 r. Jak informowały media sędzia Tuleya wskazywał na sprzeczności w zeznaniach posłów PiS. (fot. pixabay.com)

Do Prokuratury Okręgowej w Warszawie wpłynęło zawiadomienie ws. podejrzenia przestępstwa składania fałszywych zeznań w śledztwie dotyczącym obrad Sejmu z 16 grudnia 2016 r. - poinformował rzecznik tej prokuratury Łukasz Łapczyński. Złożył je sędzia Igor Tuleya.

"Zawiadomienie zawiera m.in. argumentację z postanowienia sądu o uchyleniu umorzenia śledztwa" - powiedział prok. Łapczyński. Dodał, że wskazano też dane świadków, których dotyczy zawiadomienie, i fragmenty ich wypowiedzi. Nie chciał jednak ujawniać żadnych szczegółów.

W grudniu ub.r. warszawski sąd okręgowy uchylił decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa ws. posiedzenia Sejmu z 16 grudnia 2016 r., podczas którego uchwalono ustawę budżetową. Wskazał m.in., że prokuratura w uzasadnieniu nie wyjaśniła z jakiego powodu, kiedy i kto podjął decyzję o przeniesieniu obrad do Sali Kolumnowej.

Sędzia Tuleya w uzasadnieniu decyzji zapowiadał też, że powiadomi prokuraturę o podejrzeniu składania fałszywych zeznań przez świadków w tej sprawie. Jak informowały media sędzia Tuleya wskazywał na sprzeczności w zeznaniach posłów PiS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • NiePOwcom 2018-01-12 19:26:27
    Do §.Beda siedziec.: Wspieraj dalej sędziego Tuleyę, który w normalnym kraju zostałby wykluczony ze stanu sędziowskiego za zachowania nieetyczne. Broń dalej morderców, i złodziei z PO. Piszesz o komunistach? Przecież twoja kochana Komisja Europejska podkreśliła, że Polski rząd prześladuje: "komunistów i innych demokratów". To przecież twoją ukochaną Unią sterują socjal-liberałowie. Typowy wyborca PO, nie myśli - tylko czyta co w Wyborczej napisali, i potem bez zastanowienia powtarza. Mam nadzieję, że ci się jeszcze twoja kochana PO odwdzięczy za wierność. Może ci jeszcze resztki z emerytury ukradnie, bo przecież potrzebne są na "takie tam operacje". I jak zawsze, specjalnie dla ciebie: Heil Merkel! Heil Union!
  • §.Beda siedziec. 2018-01-12 18:08:46
    Klamstwo w szeregach Komunistycznej Partii PiS to standart.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA