REKLAMA

Protest KOD 11 listopada: Policja jest gotowa zapewnić bezpieczeństwo

 • Autor: PAP
 • 14 października 2016 09:45
Protest KOD 11 listopada: Policja jest gotowa zapewnić bezpieczeństwo W ocenie Błaszczaka lider KOD Mateusz Kijowski używa języka agresji. (fot.:policja.pl)

• Policja będzie gotowa zapewnić bezpieczeństwo 11 listopada - zapewnił minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak.
• Ocenił, że dzięki jego jasnym wypowiedziom na temat zagrożenia podczas Święta Niepodległości ze strony KOD, zagrożenie to będzie mniejsze.

Błaszczak był pytany w porannym wywiadzie w Radiu ZET, czy uważa, że Komitet Obrony Demokracji 11 listopada może protestować, a zarazem czy uwrażliwi podlegającą mu policję na te protesty - odparł, że nie jest to kwestia wrażliwości, tylko odpowiedzialności.

- Policja będzie przygotowana do tego żeby zapewnić bezpieczeństwo 11 listopada. A, no cóż, ja mam nadzieję, że poprzez wskazanie, bo ja w swoich wypowiedziach publicznych wskazałem na zagrożenie, no mam nadzieję, że to zagrożenie jest mniejsze dzięki temu - dodał.

Fot. Twitter

W ocenie Błaszczaka lider KOD Mateusz Kijowski używa języka agresji, m.in. pisząc na Twitterze: "nie damy zawłaszczać biało-czerwonych barw, nie damy zawłaszczać święta narodowego".

- To język agresji: "nie damy zawłaszczać". Gdyby powiedział: "każdy ma prawo demonstrować, my również chcemy demonstrować", ale ten język, to jest język konfrontacji - ocenił minister spraw wewnętrznych.

Minister SWiA pytany, czy "złośliwostką" było zabranie b. prezydentom ochrony BOR za granicą, powiedział, że nie została ona odebrana, tylko zaczęło być stosowane prawo, zapisane lata temu w ustawie przyjętej przez rząd SLD i podpisanej przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

- Trzeba wprowadzać porządki, elementarne porządki, żeby prawo było w Polsce przestrzegane - tłumaczył.

Powiedział, iż Lech Wałęsa najpierw mówił, że nie chce ochrony BOR, bo go inwigiluje, teraz mówi, że chce tego BOR-u. "- am się nie może zdecydować. Tak już jest - uważa Błaszczak.

Zgodnie z ustawą o uposażeniu byłego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, b. prezydent zachowuje uprawnienie do ochrony na terytorium RP na zasadach określonych przez Ministra Spraw Wewnętrznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (5 komentarzy)

 • Dante 2016-10-16 15:19:44
  Do Edward Szlejter: Zgadzam się z TOBĄ!!!! Jedynie powinno się OBCHODZIĆ ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI!!! ..... Pozdrawiam
 • Edward Szlejter 2016-10-15 08:55:51
  Uważam, że w Święta Narodowe ustawowo powinny być zakazane wszelkie protesty ideologiczne i propagandowe! Jest to psucie święta.
 • Prokurator z Podkarpacia 2016-10-15 00:42:36
  Do artamator: Masz na myśli PiS który zachowuje sie jak konkwistadorzy w Ameryce, grabi wszystko. Gratuluję celnej diagnozy.
 • artamator 2016-10-14 16:05:57
  To nie są Polacy a psy i suki na uwięzi naszych okupantów
 • BOLO 2016-10-14 14:25:37
  to dopiero będzie MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI 11 listopada , byłej UB-cji, PZPR-owców, warszawki i towarzycha skupionego wokół Michnika Adama !REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA