REKLAMA

Protest opiekunów poróżnił polityków Zjednoczonej Prawicy. Szefernaker ostro do posła Żalka

 • Autor: GP
 • 09 maja 2018 10:30
Protest opiekunów poróżnił polityków Zjednoczonej Prawicy. Szefernaker ostro do posła Żalka Paweł Szefernaker w czasie majowych uroczystości Święta Flagi. (fot.twitter.com/szefernaker)

Jacek Żalek po radiowej wypowiedzi na temat protestu opiekunów niepełnosprawnych doczekał się riposty ze strony wiceministra spraw wewnętrznych. Paweł Szefernaker pisze ostro: - Stracił szansę, aby milczeć.

Wypowiedź radiowa posła Jacka Żalka (Porozumienie, formacja Jarosława Gowina) ze środy (9 maja) doczekały się krytyki innego polityka obozu rządzącego. Żalek w kontekście trwającego od tygodni protestu opiekunów osób niepełnosprawnych mówił:

- Jesteśmy po prostu świadkami reality show, w którym użyto dzieci jako zakładników - powiedział poseł Żalek, który był gościem radia Zet. Uzasadniał, że rodzice w Sejmie po spełnieniu ich roszczeń przez rząd dalej protestują. Czyli, że protest ma już tylko wymiar polityczny.

- Jeżeli państwo mówi: dajemy wam te pieniądze, ale w formie świadczenia, konkretnej usługi wycenionej na wartość (500 zł - red.), to spełnia postulat protestujących. A jeśli oni dalej używają drastycznych środków protestu oznacza to, że nie chodzi o spełnienie celu (materialnego - red.), tylko chodzi o inny cel - sugerował poseł.

Ton wypowiedzi posła Porozumienia jasno skrytykował w internecie Paweł Szefernaker, obecnie piastujący urząd sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA).

- Kolejny raz poseł Jacek Żalek stracił szansę, aby milczeć - wymownie i krótko napisał na Twitterze Szefernaker.

PiS w komunikacji internetowej odcina się od posła Żalka akcentując, że jest on politykiem formacji koalicyjnej, Porozumienia.

Protest opiekunów osób niepełnosprawnych zaczął się w kwietniu. Protestujący przyszli do Sejmu z postulatem wsparcia ich w życiu i opiece dorosłych niepełnosprawnych. W wyniku pierwszych spotkań z politykami PiS: premierem Mateuszem Morawieckim i minister Elżbietą Rafalską nie udało się wypracować kompromisu.

Protestujących odwiedzili w czasie ich pobytu w Sejmie prezydent i pierwsza dama, odwiedzali ich także politycy opozycji.

Nie była to pierwsza taka akcja w Sejmie, mury budynku pamiętają analogiczny protest kilka lat temu, gdy władzę w Polsce sprawowała koalicja PO-PSL.

We wtorek (8 maja) w Sejmie podejmowano pierwsze decyzje dotyczące ustaw złożonych do laski marszałkowskiej pod presją protestu opiekunów osób niepełnosprawnych. I strona rządowa i opozycja złożyły stosowne nowelizacje. Rząd uważa, co potwierdza stanowisko posła Żalka, że procedowane rozwiązania spełniają postulaty protestujących.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
 • Polecamy Waszej uwadze transmisje z wybranych sesji #EKG2018. Zapraszamy na YouTube: EEC Poland - bit.ly/2wRSK2O Grupa PTWP - bit.ly/2GjlEsf #EEC2018
  @EECKatowice
 • Jako partnerzy @EECKatowice mieliśmy okazję przeprowadzić panel dyskusyjny o roli młodych w kształtowaniu Europy. Dziękujemy @pherstowski, PROM, MAY, Zwolnieni z Teorii, @ELSAPoland, @aegeewarszawa i @tomanek_robert, rektorowi @UE_Katowice! #EEC2018 #YouthLeadership #YouthVoice https://t.co/57GpHAhcCa
  @EECKatowice - (RT) @AIESECPoland
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (2 komentarzy)

 • jan 2018-05-09 23:22:10
  to jest państwo represjonowania inwalidów.
 • Rolniczka 2018-05-09 11:56:05
  Nie spełniają. Co za tempem matoły! Po co komu pampersy jesli ich nie używa? Po co choremu na Downa wózek inwalidzki i cewnik? Swietnie! Te rzeczy sa przydatne ale NIE dla wszystkich! Czyli odliczmy od 520 zl pieluchy i cewniki, odliczamy wózki to ile zostaje tym, którzy tego nie potrzebują? Może wprowadzić handel wymienny? Za bilet do kina niech niepełnosprawny da dwa cewniki i jedna pieluche? Za karnet na basen 3 paczki pieluch? I żeby nie było dla osób niepełnosprawnych basen to nie widzimisię a rehabilitacja A dla slepych zamiast książek z Brailem też pampersy?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA