REKLAMA

Protest pielęgniarek. "Solidarność" gra na dymisję Radziwiłła?

  • Autor: GP
  • 20 września 2016 09:04
Protest pielęgniarek. "Solidarność" gra na dymisję Radziwiłła? Polityk PO przewiduje, że dojdzie do dymisji ministra Konstantego Radziwiłła. Ten krok ma uspokoić nastroje w środowisku medycznym. (fot.:facebook.com/slawekneumann)

• Były wiceminister zdrowia przewiduje, że "Solidarność" gra na dymisję ministra zdrowia. Ma temu służyć przygotowywany protest pielęgniarek.
• Sławomir Neumann jest zdania, że dymisja ministra ma uspokoić nastroje wśród środowiska medycznego.
• W temacie aborcji, który w środę (20 września) powróci do Sejmu, Neumann zapowiedział obronę obecnego stanu prawnego.

We wtorek (20 września) w rozmowie radiowej z posłem PO Sławomirem Neumannem pojawił się temat protestu pielęgniarek w resorcie zdrowia. Polityk nie wyklucza, że toczy się zakulisowa gra na dymisję ministra zdrowia.

- Protest pielęgniarek jest bardzo dziwny - zastanawiał się na falach radia ZET polityk PO. - NSZZ  Solidarność, która daje parasol ochronny PiS, zdecydowała się na taką akcję, więc wietrzę duże zainteresowanie głową ministra Konstantego Radziwiłła. To przygotowanie, żeby go z hukiem pożegnać.

Neumann przewiduje, że "zanim przyjdzie 24 września" premier Beata Szydło może odwołać ministra zdrowia. Ten krok ma uspokoić środowiska medyczne, które właśnie 24. chcą wyrazić protest i rozliczyć rząd z obietnic wyborczych. Protesty zapowiedziały Związki z Porozumienia Zawodów Medycznych.

Protest pielęgniarek, o którym mowa w wywiadzie z posłem PO, trwa od 19 września w ministerstwie zdrowia. W Warszawie personel medyczny stara się uzyskać podwyżki. RMF FM informował we wtorek rano, że rozmowy ministra Radziwiłła z protestującymi nie dały rezultatów. Negocjowano w nocy z poniedziałku na wtorek.

Temat zdrowia interesuje posła Neumanna z racji jego przeszłości politycznej, był między 2012 a 2015 rokiem sekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Aborcja

W rozmowie pojawiły się też dwa projekty obywatelskie dotyczące aborcji. Złożyły je w Sejmie komitety chcące zmian w prawie dotyczącym ciąży. W środę (21 września) Sejm będzie rozpatrywał pierwsze czytania tych propozycji.

- Przygotowaliśmy projekt, gdzie mówimy o utrzymaniu obecnego stanu prawnego - przekonywał polityk PO. Dał też jasno do zrozumienia, ze Platforma nie chce by Sejm pracował nad zgłoszonymi propozycjami. - Klub parlamentarny PO nie będzie popierał ani jednej ani drugiej ustawy o aborcji - kończył temat Neumann.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA