REKLAMA

Przeciwnicy aborcji do RPD: przyczynia się pan do śmierci setek dzieci rocznie

  • Autor: GP
  • 05 maja 2016 13:22
Przeciwnicy aborcji do RPD: przyczynia się pan do śmierci setek dzieci rocznie Marek Michalak jest Rzecznikiem Praw Dziecka od 2008 roku. Będzie piastował to stanowisko do 2018. (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 3.0)

• Spór o aborcję sięgnął Rzecznika Praw Dziecka.
• Aktywiści broniący życia nienarodzonego zarzucają mu niewykonywanie obowiązków i piszą petycję apelując o zmianę stanowiska.

W atmosferze narastającego sporu o aborcję aktywiści Fundacji Pro - Prawo do życia wystosowali internetową petycję do Rzecznika Praw Dziecka. W piśmie przypominają mu, że ustawa o RPD stanowi, że dzieckiem jest każda istota ludzka od poczęcia do osiągnięcia pełnoletniości.

RPD jest na mocy prawa, według autorów petycji, zobowiązany do stania na straży praw wszystkich
dzieci, również tych nienarodzonych.

Przeczytaj: MSZ przygotowuje się na Światowe Dni Młodzieży

- Konstytucja RP zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia, zaś ustawa o Rzeczniku Praw Dziecka stanowi, że dzieckiem jest każda istota ludzka od poczęcia do osiągnięcia pełnoletniości - piszą w petycji aktywiści Pro - Prawo do życia. - Jest Pan więc na mocy prawa zobowiązany do stania na straży praw wszystkich dzieci, również tych nienarodzonych.

W treści petycji następuje stanowcze wezwanie do przestrzegania tej ustawy i oskarżenie rzecznika o dyskryminowanie dzieci nienarodzonych.

- Jest Pan bierny, choć ma Pan rozległe możliwości działania - kończy się petycja. - W ten sposób pośrednio przyczynia się Pan do śmierci setek dzieci rocznie - i dalej. - W tej chwili nie wykonuje Pan swoich ustawowych obowiązków, co może skutkować odwołaniem Pana z zajmowanego stanowiska. Dlatego wzywamy Pana do respektowania prawa Rzeczypospolitej Polskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA