REKLAMA

Przed KPRM trwa protest Partii Razem ws. opublikowania wyroku TK

  • Autor: PAP/JS
  • 11 marca 2016 12:54
Przed KPRM trwa protest Partii Razem ws. opublikowania wyroku TK Wśród protestujących są także przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji (fot. twitter/Marcelina Zawisza)

• Przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów trwa protest Partii Razem.
• Jego uczestnicy od trzech dni domagają się opublikowania środowego wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. noweli ustawy o TK.
• Wśród protestujących są także przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji.

"Rządzie publikuj" jest jedynym postulatem zgromadzonych przed KPRM od środy przedstawicieli Partii Razem. "Chodzi o to, żeby rząd opublikował orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, bo jeżeli nie opublikuje, to znaczy, że traktuje prawo wybiórczo" - uzasadniała w piątek w rozmowie z PAP jedna z uczestniczek protestu Weronika Samolińska.

Jej zdaniem, władza informując, że nie opublikuje w Dzienniku Ustaw orzeczenia TK, otwarcie mówi: "prawo nas nie ogranicza". "To może znaczyć, że różne inne prawa też będą potraktowane wybiórczo" - uważa.

Przed KPRM protestujący - wśród których są także przedstawiciele KOD - rozstawili namioty. Przynieśli banery: "Dość łamania konstytucji - Art. 2: +Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej+".

Czytaj też: PO i Nowoczesna razem w sobotnim proteście przed siedzibą TK w Warszawie

Niektórzy trzymają tabliczki z hasłami: "Wszyscy są wobec prawa równi", "Kobieta i mężczyzna mają równe prawa", "Wolność sumienia i religii", "Państwo wspiera budownictwo socjalne", "Nauka w szkołach publicznych jest bezpłatna", "Ochrona środowiska = obowiązek władz".

Zobacz: Kijowski: Kaczyński nie pełni żadnej funkcji, nie jest dla KOD problemem

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA