REKLAMA

Przedstawiciele zawodów medycznych wyjdą na ulice

  • www.rynekzdrowia.pl
  • Autor: Rynekzdrowia.pl
  • 11 lipca 2016 10:35
Przedstawiciele zawodów medycznych wyjdą na ulice Tysiące przedstawicieli zawodów medycznych wyjdzie na ulice Warszawy (fot. PTWP)

• Tysiące przedstawicieli zawodów medycznych wyjdzie na ulice Warszawy.
• Lekarze, pielęgniarki, diagności zamierzają protestować przeciw proponowanym przez rząd rozwiązaniom prawnym dotyczącym finansowania ochrony zdrowia.

Jak informuje "Rzeczpospolita", 24 września na ulice Warszawy wyjdą przedstawiciele kilkunastu zawodów medycznych, którzy chcą podwyżek i zwiększenia stawki przeznaczanej na opiekę zdrowotną do 6,8 proc. PKB.

Decyzję o proteście podjęło dziewięć stowarzyszeń zawodów medycznych 8 lipca. Lekarze, pielęgniarki, położne, fizjoterapeuci, diagności laboratoryjni, technicy elektroradiologii oraz ratownicy medyczni na spotkaniu w Warszawie ustalili, że jeśli rząd nie przystanie na ich warunki, będą protestować na ulicach Warszawy 24 września.

Przedstawiciele zawodów medycznych na razie zbierają podpisy pod listem z żądaniami do premier Beaty Szydło. Jeśli pani premier nie zgodzi się na postulaty wyjdą na ulice. Rozważają nawet strajk w formie urlopu na żądanie.

Czytaj cały tekst tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA