REKLAMA

Przedwyborcze obietnice: Czego Polacy oczekują od nowego rządu?

  • Autor: PAP/AT
  • 09 listopada 2015 06:52
Przedwyborcze obietnice: Czego Polacy oczekują od nowego rządu? gdyby nowemu rządowi nie udało się pozyskać środków na wszystkie obietnice, to w pierwszej kolejności powinien zrezygnować z przewalutowania kredytów frankowych (fot.pixabay.com)

Podniesienie kwoty wolnej od podatku (75 proc.), obniżenie wieku emerytalnego (68 proc.) i 500 zł na dziecko (65 proc.) - realizacji tych obietnic w pierwszej kolejności spodziewają się wyborcy.

61 proc. ankietowanych twierdząco odpowiedziało na pytanie, czy rząd Beaty Szydło powinien znieść obowiązek szkolny dla 6-latków, 52 proc. chce wprowadzenia podatku dla supermarketów, a 36 proc. - bankowego; zaś 51 proc. likwidacji gimnazjów. Za przewalutowaniem kredytów we frankach jest 27 proc. i ten pomysł zebrał najwięcej negatywnych odpowiedzi - 46 proc. - wynika z sondażu panelu badawczego Ariadna dla "Dziennika Gazety Prawnej".

Według badanych gdyby nowemu rządowi nie udało się pozyskać środków na wszystkie obietnice, to w pierwszej kolejności powinien zrezygnować z przewalutowania kredytów frankowych - 27 proc. wskazań, likwidacji gimnazjów - 21 proc., 500 zł na dziecko - 14 proc.

Po 41 proc. wierzy, że rząd zrealizuje obietnice dot. 6-latków i podatku dla supermarketów, 39 proc. - 500 zł na dziecko, 38 proc. - kwoty wolnej od podatku, 36 proc. - likwidacji gimnazjów.

Sondaż został przeprowadzony na reprezentatywnej próbie 1026 pełnoletnich Polaków.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA