REKLAMA

Przepisywanie recept: 65 godzin kursu dla pielęgniarek to za mało

  • Autor: Rynekaptek/JS
  • 21 stycznia 2016 09:56
Przepisywanie recept: 65 godzin kursu dla pielęgniarek to za mało Pielęgniarki zdobywają uprawnienia do przepisywania recept. Środowisko lekarskie ocenia to negatywnie (fot. Pixabay.com CC0)

Kurs dla pielęgniarek dotyczący przepisywania recept trwa 65 godzin. Dla porównania, na szkolenie nt. szczepień ochronnych przewidziano 80 godzin, na kurs „badanie spirometryczne” - 86 godzin - zauważa dr Maciej Krzanowski.

Od 1 stycznia br. pielęgniarki mogą wystawiać recepty na niektóre leki. Warunkiem jest ukończenie stosownego kursu. Czy jego program gwarantuje przygotowanie do tego zadania? Krytycznie w tej sprawie wypowiada się w swoim komentarzu kardiolog dr Maciej Krzanowski, autor książki "Primum non nocere, czyli jak leczyć lekami refundowanymi".

Jestem wielkim zwolennikiem idei włączenia stosownie wyszkolonych pielęgniarek i położnych do procesu ordynowania leków. Ale nie w zakresie przewidzianym przez obowiązującą ustawę, jeśli program szkolenia dający to prawo ma być taki, jaki ustalono.

Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych zatwierdziło w listopadzie ub.r. program kursu dającego posiadającym dyplom ukończenia studiów drugiego stopnia pielęgniarstwa lub położnictwa oraz osobom z tytułem specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwo lub położnictwo, prawo do ordynowania leków.

Czytaj całość na www.rynekaptek.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA