REKLAMA

Przez czarny protest nauczycielka straci pracę?

  • Autor: PAP/AT
  • 10 lutego 2017 12:21
Przez czarny protest nauczycielka straci pracę? Zdaniem rzecznika dyscyplinarnego zachowanie obwinionej uchybiło godności zawodu nauczyciela (fot.Adrian Zanberg/twitter)

• Nauczycielka, która wraz z koleżankami przyszła do pracy ubrana na czarno podczas tzw. czarnego protestu , stanęła przed komisją dyscyplinarną w Śląskim Kuratorium Oświaty w Katowicach.
• Jej pełnomocnik wnosi o uniewinnienie.

Podczas ogólnopolskiego protestu 12-osobowa grupa ubranych na czarno nauczycielek i pracownic Zespołu Szkół Specjalnych nr 39 w Zabrzu na przerwie, kiedy nie sprawowały opieki nad dziećmi, zrobiły sobie wspólne zdjęcie, które zostało później umieszczone na prywatnym profilu w portalu społecznościowym. Sprawę nagłośnił ich kolega z pracy, udostępniając zdjęcie oraz informując m.in. resort oświaty i kuratorium.

Czytaj też: Czarny protest zabawą kobiet? Waszczykowski się tłumaczy

"Każda z nas uczestniczy w życiu społecznym i reagujemy na to, co się dzieje, przyszłyśmy ubrane na czarno"- powiedziała dziennikarzom Aleksandra Piotrowska. Podkreślała, że wraz z koleżankami opowiadała się jedynie za utrzymaniem obecnego stanu prawnego. Zaznaczyła, że jest przeciwna aborcji.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA