REKLAMA

PSL: 500 plus dla samotnych matek i emerytura po 40 latach pracy

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 19 kwietnia 2016 14:08
PSL: 500 plus dla samotnych matek i emerytura po 40 latach pracy Zdaniem PSL program "Rodzina 500+" PiS dzieli społeczeństwo. (fot. facebook/Władysław Kosiniak-Kamysz)

• PSL chce zwiększenia zakresu działania programu 500 plus.
• Zdaniem klubu, program PiS dzieli społeczeństwo.
• Najbardziej potrzebujące, zdaniem partii, są samotne matki oraz osoby nieznacznie przekraczające kryterium dochodowe.

Polskie Stronnictwo Ludowe uważa, że program 500 plus nie trafia do najbardziej potrzebujących. Apeluje o zmianę założeń programu, szczególnie jeśli chodzi o kwestię samotnych matek.

- Polskie Stronnictwo Ludowe chce, by programem 500 plus objąć przede wszystkim samotne matki, które trud wychowania dzieci niosą na swoich barkach. Zasady programu, które przyjął PiS, są dla nich skrajnie niekorzystne. Samotna matka, często pracująca na kilku etatach, mająca jeszcze obowiązek wychowywania dzieci, wymaga naszym zdaniem, szczególnego wsparcia. Dlatego 1 kwietnia złożyliśmy na ręce marszałka Sejmu projekt zmian ustawy 500 plus w tym zakresie - przypomina Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL.

Ludowcy chcą również zmian w kryterium dochodowym.

- Do PSL docierają liczne sygnały o przekroczeniu kryterium o kilka, kilkanaście złotych. Tacy rodzice są automatycznie pozbawiani prawa do wsparcia finansowego. Dlatego zaproponowaliśmy mechanizm złotówka za złotówkę, w którym przekroczenie progu dochodu nie powoduje odebrania prawa do programu 500 plus. Przykład? Jeśli rodzina przekroczy kryterium o 10 złotych, otrzyma wsparcie pomniejszone jedynie o te 10 złotych, czyli 490 złotych. Dla tych rodzin to bardzo ważne uważa lider PSL.

Ludowcy chcą, by na emeryturę można było przejść już po 40 latach pracy (fot.:pixabay.com)

To nie jedyny projekt ludowców. W najbliższych tygodniach do Sejmu wpłynie obywatelski projekt zmian w ustawie emerytalnej - "Dobra emerytura". Ludowcy chcą, by na emeryturę można było przejść już po 40 latach pracy.

- Jestem osobiście zaangażowany w zbieranie podpisów i widzę, że pomysł budzi wśród naszych obywateli duże emocje i duże zainteresowanie - mówi poseł Piotr Zgorzelski, sekretarz NKW PSL.

Na czerwiec Polskie Stronnictwo Ludowe planuje konwencję programową partii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA