REKLAMA

PSL chce przywrócenia uprawnień emerytalnych rolników. Zbiera podpisy

  • Autor: PAP/JS
  • 16 listopada 2016 16:40
PSL chce przywrócenia uprawnień emerytalnych rolników. Zbiera podpisy "Dziś jest smutny dzień. PiS podziękowało polskiej wsi podwyższając wiek emerytalny dla rolników o pięć lat" - powiedział Kosiniak-Kamysz (fot. Facebook)

PSL zaczyna zbierać podpisy pod obywatelskim projektem mającym przywrócić wiek emerytalny dla rolników w wymiarze - 55 lat dla kobiet i 60 lat dla mężczyzn po przepracowaniu 30 lat i odprowadzaniu składek emerytalno-rentowych - zapowiedział szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Sejm uchwalił ustawę obniżającą wiek emerytalny do 60 lat dla kobiet i do 65 lat dla mężczyzn. Ludowcy w trakcie prac nad nią apelowali o utrzymanie uprawnień rolników, dzięki którym mogli oni przechodzić na emeryturę już w wieku 55 lat (kobiety) lub 60 lat (mężczyźni), o ile przepracowali 30 lat i odprowadzali składki emerytalno-rentowe.

"Dziś jest smutny dzień. PiS podziękowało polskiej wsi podwyższając wiek emerytalny dla rolników o pięć lat" - powiedział Kosiniak-Kamysz na briefingu po sejmowym głosowaniu. Dodał, że ludowcy nie przestaną zabiegać o zmianę tych przepisów. "Będziemy od dziś zbierać podpisy pod obywatelskim projektem przywracającym uprawnienia dla rolników" - zapowiedział prezes PSL.

Podkreślił, że rolnicy powinni móc przechodzić na emeryturę po przepracowaniu 30 lat w ciężkich warunkach w wieku 55 lat (kobiety) i 60 lat (mężczyźni). Jego zdaniem, rolnik to drugi po górniku najcięższy zawód.

Kosiniak-Kamysz stwierdził też, że rozumie zdenerwowanie polityków PiS podczas wystąpień w Sejmie ludowców na temat podnoszeniu wieku emerytalnego dla rolników. "Prawda w oczy kole. Nie jest miło słyszeć informacje, które chciało się ukryć" - dodał.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA