REKLAMA

PSL chce rozmawiać. Ruszy Forum Myśli Społecznej

  • Autor: GP
  • 06 lutego 2017 10:32
PSL chce rozmawiać. Ruszy Forum Myśli Społecznej Działacze PSL w czasie upamiętnienia Wincentego Witosa w styczniu 2017 roku. (fot.:twitter.com/nowePSL)

• Politycy PSL zaproponują Polakom Forum Myśli Społecznej, jako odpowiedź na pojawiające się ze strony prawicy inicjatywy prohistoryczne.
• - To nieprawda, że Polacy żyją tylko konfliktem PiS i PO oraz Nowoczesnej - mówił o nowym pomyśle Stronnictwa poseł Piotr Zgorzelski.
• Pierwszym tematem Forum ma być np. przemilczanie w debatach historycznych tematu Batalionów Chłopskich w XX wieku.

Wobec mocno widocznej inicjatywy prawicy, by w debatach historycznych akcentować osoby przemilczane przez okres III Rzeczpospolitej, Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL) w lutym zapowiedziało własną inicjatywą prohistoryczną.

W pierwszych dniach miesiąca, na stronach partii ludowej i w jej kanałach społecznościowych, pojawiły się informacje promujące Forum Myśli Społecznej (FMS). Jednym z tematów poruszanych w ramach forum ma być temat Batalionów Chłopskich -formacji ludowej, która walczyła w trudnych, wojennych czasach II wojny światowej.

Walcząc o jedność narodową

- PSL będzie na szeroką skalę propagować polską myśl ludową. Jest ona przeciwwagą dla wojny plemiennej jaka toczy się w naszym kraju między PiS a anty-PiS - podkreślali powody inicjatywy, na stromach PSL działacze partii. - Ludowcy chcą pokazać, że jest jeszcze trzecia droga. Świat w którym przeciwnik polityczny nie jest zajadłym wrogiem, którego za wszelką cenę należy zniszczyć, a partnerem do dyskusji i wypracowania kompromisu. Porozumienie ponad podziałami i współpraca, to fundamenty wielowiekowej myśli ludowej, której emanacją była m.in. Solidarność.

 

źródło: PSL/twitter.com

Dla PSL Fora Myśli Społecznej (bo mają się odbywać lokalnie) mają za zadanie łączenie wielu środowisk, które nie zgadzają się na dwubiegunowość na polskiej scenie politycznej.

-  To nieprawda, że Polacy żyją tylko konfliktem PiS i PO oraz Nowoczesnej. Jest wiele innych kwestii społecznych i politycznych, którymi należy się zająć - mówił poseł Piotr Zgorzelski (PSL), koordynator krajowy FMS.

Inauguracja FMS odbędzie się 31 marca w Muzeum Mazowieckim w Płocku.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (1 komentarzy)

  • mzakrzewski 2017-02-06 15:17:16
    Cud się stał pewnego razu, Dziad przemówił do obrazu, A obraz ani słowa, Taka była ich rozmowa!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA