REKLAMA

PSL. Marek Sawicki: Wymiana osób w BOR nic nie da

 • Autor: GP
 • 15 lutego 2017 08:31
PSL. Marek Sawicki: Wymiana osób w BOR nic nie da MArek Sawicki przestrzega rządzących przed wymianą kadr za pomocą tzw. trzęsienia ziemi. (fot.:youtube.com)

• Marek Sawicki (PSL) zdziwił się propozycjami MSWiA radykalnych zmian w BOR. Polityk sugeruje zmianę procedur a nie sprzątanie kadr.
• Za kolejny dziwny przykład, który będzie miał złe konsekwencje, polityk podawał zmiany w agencjach rolnych. Powstaje bowiem Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR), a wraz z nim zmienia się agendy rolne Ministerstwa Rolnictwa.
• - Nie potrzeba trzęsienia ziemi - mówił w środę (15 lutego) o praktyce rządu Sawicki.

Po tym, jak w piątek (10 lutego) doszło do kolizji, w której ucierpiała premier Beata Szydło, rozgorzała dyskusja o Biurze Ochrony Rządu (BOR).

W środę (15 lutego) w Gazecie Prawnej ukazał się obszerny komentarz o stanie tej instytucji. Publicysta Michał Majewski pisał też na stronach dziennika.pl:

- Gdy usłyszałem, że limuzyna z Beatą Szydło wylądowała na drzewie, pierwszą myślą, która przyszła mi do głowy, był wstyd. Ile można? - Wydźwięk krytyki jest bardzo słyszalny i podnoszą się głosy, że BOR stał się służbą na posyłki osób ochranianych.

- Patrzę na to trochę ze zdziwieniem - mówił o zmianach w BOR zapowiadanych przez szefostwo MSWiA Marek Sawicki (PSL). Dla polityka powstała moda na wymienianie i na nowe. -  Trzeba zmieniać procedury, dyscyplinę, bo zmiana nazwy na przykład nic nie da - komentował Sawicki.

BOR ma przejść zmiany, które przybiorą postać ustawy. Paweł Soloch z BBN uważa, że projekt zobaczymy za miesiąc.

Czytaj też: Jarosław Kaczyński chce zmian w BOR. "Były wypadki ze skutkiem śmiertelnym dla funkcjonariuszy BOR"

To jak to jest z tym wymienianiem i co to zmienia?

Marek Sawicki odniósł się do propozycji zmian jeszcze w szerszym kontekście tj. zmian w całej administracji rządowej.

- Patrze na Ministerstwo Rolnictwa - mówi Sawicki, który był kierującym tym resortem przez wiele lat. Opiniuje prace resortu pod ministrem Krzysztofem Jurgielem. - Powstaje instytucja wspierania rolnictwa - to o Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa (KOWR) - i co się okazuje? Dotychczasowi pracownicy tracą stosunek pracy.

Sawicki przypomniał, że KOWR ma zastąpić Agencje Nieruchomości Rolnych (ANR) oraz Rynku Rolnego (ARR). Zastrzegał, że sam nigdy takich czystek kadrowych nie czynił. Obawia się, że po zmianach w rolnictwie jego poselskie biuro będzie miało dużo pracy, bo przybędzie rolniczych petentów skarżących się na obsługę w KOWR. Nowo przyjęci urzędnicy nie będą jeszcze wdrożeni w procedury.

- Nie potrzeba trzęsienia ziemi - zaapelował Sawicki i ironizował, że czasami przy zwolnieniach z rządowych agencji "nawet uśmiechu zabrakło". To cytat z Sawickiego o zwolnieniu gen. Waldemara Skrzypczaka w MON. Z relacji wojskowego wynikało, że wypowiedzenie przekazał mu rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz (nie minister) i cała sytuacja była nad wyraz nieprzyjemna.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (1 komentarzy)

 • polityk prawicowy 2017-02-15 09:42:16
  Cwelu i złodzieju zamknij jadaczkę gdyż również nie masz pojęcia o zmianach które należy wprowadzić.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA