REKLAMA

PSL nie pomoże PiS-owi w zmianie konstytucji

  • Autor: PAP
  • 02 maja 2016 16:10
PSL nie pomoże PiS-owi w zmianie konstytucji PiS spowodował największy kryzys wokół TK w historii ostatnich lat - uważa Jakub Stefaniak. (Fot. : www.youtube.pl)

• Rzecznik ludowców porównał prezesa Kaczyński do podpalacza, który spalił dom, a na jego zgliszczach chce budować nowy.
• Politycy PSL uważają, że wyjściem z konfliktu wokół Trybunału jest przejście w stan spoczynku sześciu sędziów TK.
• Ludowcy oceniają jednak, że nie ma woli rozwiązania kryzysu ze strony polityków PiS.

PSL nie przyłoży ręki do zmian w konstytucji, prezes PiS zachowuje się jak podpalacz, który spalił dom, a na jego zgliszczach chce zbudować nowy - tak rzecznik klubu PSL Jakub Stefaniak ocenił deklarację Jarosława Kaczyńskiego o potrzebie prac nad zmianą konstytucji.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział w poniedziałek (2.05) w Sejmie, że obecnie jest dobry moment na podjęcie prac w sprawie zmiany konstytucji. Nie wykluczył referendum w tej sprawie. Według prezesa PiS, zmiana konstytucji jest potrzebna, żeby "tak naprawdę doprowadzić do tego, aby Polska stała się krajem bezpieczeństwa, wolności, sprawiedliwości i równości".

- Praca nad nową konstytucją w wykonaniu Kaczyńskiego, to trochę tak, jakby podpalacz, który spalił dom, a na jego zgliszczach chciał budować nowy dom. PSL do tego ręki nie przyłoży - powiedział w poniedziałek PAP Stefaniak. Jak ocenił, to PiS spowodował największy kryzys wokół TK w historii ostatnich lat.

Jego zdaniem, dobrym wyjściem z konfliktu wokół Trybunału jest projekt ustawy o TK autorstwa ludowców, który zakłada m.in. przejście w stan spoczynku sześciu sędziów TK, trzech wybranych w poprzedniej kadencji Sejmu i trzech w obecnej, a także wybór nowych sędziów większością 2/3 głosów.

Jak ocenił, niestety nie ma woli rozwiązania kryzysu ze strony polityków PiS.

- To jest tak naprawdę kluczowe - podkreślił rzecznik klubu PSL.

Stefaniak powiedział też, że nic go nie zaskoczyło w przemówieniu Kaczyńskiego.

- Od lat 90. prezes Kaczyński opowiada te same bajki - ocenił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA