REKLAMA

PSL nie przerywa krytyki wobec ministra Jurgiela

  • Autor: GP
  • 07 grudnia 2016 13:34
PSL nie przerywa krytyki wobec ministra Jurgiela Młodzi działacze PSL, w towarzystwie Mikołaja, odwiedzili Ministerstwo Rolnictwa. Ich prezenty zostały w resorcie, choć nikt do młodych aktywistów nie wyszedł. (fot.:psl.pl)

• Działacze młodzieżówki PSL (Forum Młodych Ludowców) odwiedzili w dzień św. Mikołaja resort rolnictwa.
• Pod budynkiem krytykowali politykę ministra Krzysztofa Jurgiela (PiS). Chcieli mu wręczyć rózgę i program PSL. Nie udało się osobiście. Zostawili prezenty w biurze podawczym resortu.

Młodzi politycy ludowców zdecydowali się użyć rekwizytu w swoim kolejnym apelu do szefa Ministerstwa Rolnictwa. W dzień św. Mikołaja działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL) pod siedzibą resortu rolnictwa w Warszawie chcieli wręczyć ministrowi rózgę.

Minister Jurgiel nie rozumie polskiej wsi - mówił Miłosz Motyka, szef małopolskich struktur Forum Młodych Ludowców. - Pokazuje to swoimi kolejnymi działaniami. W trakcie kampanii PiS omamił rolników, a teraz ich kompletnie zostawił. Mam nadzieję, że ta nagroda go otrzeźwi - powiedział pokazując rekwizyt. 

PSL krytykuje działania ministra w rządzie Beaty Szydło za nieskutecznie (w ich ocenie) działania w sprawie ASF, za ptasią grypę, opóźnione dopłat dla rolników, czy za niskie ceny mleka.

Szczególną uwagę zwracają oni na podnoszenie wieku emerytalnego dla rolników. Ten temat był elementem szerszej debaty w Sejmie o obietnicy PiS, którą było obniżenie wieku emerytalnego dla Polaków. W konsekwencji działania Ministerstwa Rodziny doszło (w pewnych sytuacjach) do podniesienia wieku emerytalnego rolników.

- Nadszedł czas, by minister Jurgiel przestał spać i zaczął pracować - skandowali zebrani w Warszawie działacze młodzieżówki ludowej partii.

- Chcemy być konstruktywni, dlatego oprócz rózgi chcemy przekazać ministrowi Jurgielowi program PSL. To jedyna szansa, aby wyprowadzić polskie rolnictwo z kryzysu. Tu są pokazane konkretne rozwiązania – mówił Emil Sawicki, członek Forum Młodych Ludowców.

Zebrani pod resortem nie doczekali się odezwy ze strony administracji, choć rekwizyty znalazły się w budynku, w biurze podawczym Ministerstwa Rolnictwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA