REKLAMA

PSL ostrzega przed nowymi podatkami PiS. Koszty mają dosięgnąć wszystkich

  • Autor: GP
  • 22 kwietnia 2016 10:10
PSL ostrzega przed nowymi podatkami PiS. Koszty mają dosięgnąć wszystkich Piotr Zgorzelski, poseł PSL informuje, że otrzymuje dużo sygnałów od zaniepokojonych obywateli o nowych planach podatkowych rządu. (fot.:facebook.com/poselPiotrZgorzelski)

• Eksperci PSL ostrzegają przed nowymi podatkami jakie chce wprowadzić PiS.
• W ocenie PSL uderzą one w całe społeczeństwo. W szczególności w najmniej zarabiających i osoby ubogie.
• Problemy finansowe dotkną m.in. emerytów.

Piotr Zgorzelski, poseł PSL, wiceprzewodniczący sejmowej komisji samorządu terytorialnego, bardzo krytycznie ocenił wpływ nowych podatków na rolników:

- Zgłaszają się do mnie rolnicy prowadzący małe gospodarstwa, przynoszące niewielki dochód, ledwo starczający na życie. Dla nich wprowadzenie dodatkowej opłaty za prąd, która będzie wynosić prawie 200 złotych rocznie, to prawdziwa tragedia. A teraz jeszcze dowiedzieli się, że będą musieli płacić nowy podatek na wodę ze studni i za korzystanie z rzek - mówi polityk Stronnictwa Ludowego.

- Proszą o wsparcie. To są wspaniali, dumni ludzie, którym należy pomóc, tymczasem PiS chce z nich zdzierać kolejne pieniądze. Działania Kaczyńskiego i jego partii przypominają mi najgorsze czasy pańszczyzny, gdzie chłopom dokładano coraz to nowe obowiązki. Na domiar złego dojdzie podatek od sklepów, który spowoduje natychmiastowy wzrost żywności. Nie mogę się na to zgodzić.
Polskie Stronnictwo Ludowe stanowczo sprzeciwia się nowym podatkom, które wprowadza rząd PiS i nie wyklucza organizacji ogólnopolskiej akcji protestacyjnej, połączonej z blokadami urzędów wojewódzkich - podkreśla Zgorzelski.

W jego opinii rząd doskonale wie, że nie ma swoich pieniędzy, że musi je zabrać ludziom w formie podatków. - Tych podatków PiS chce wprowadzić kilkadziesiąt. Jedną ręką daje niektórym ludziom 500 złotych na dziecko, ale drugą ręką, pod płaszczykiem obłudy i fałszywej troski, wyjmuje dużo więcej z kieszeni wszystkich obywateli – mówi poseł Zgorzelski.

Przeczytaj: Premier Beata Szydło na nowej platformie społecznościowej

W ocenie PSL nowe podatki są niebezpieczne dla grupy społecznej wymagającej szczególnego wsparcia, dla emerytów.

- Emeryci, z którymi spotykam się w moim okręgu mówią mi, że podwyżka cen prądu i żywności będzie dla ich domowych budżetów katastrofą. Dylemat, czy kupić leki czy żywność stanie się, dzięki nieodpowiedzialnym pomysłom PiS, codziennością tych ludzi – dodaje poseł Zgorzelski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA