REKLAMA

PSL: PiS chce, by rolnicy pracowali do śmierci

 • Autor: bad
 • 23 lipca 2016 18:42
PSL: PiS chce, by rolnicy pracowali do śmierci Czy PiS celowo chce zniszczyć rolnictwo w Polsce? fot. PTWP

Politycy PiS ponownie oszukali rolników. Obiecywali obniżenie wieku emerytalnego, tymczasem zamierzają podnieść go mieszkańcom wsi, tak by ci pracowali niemal do śmierci. Wcześniej PiS przyjął katastrofalna ustawę o obrocie ziemię i specjalnie opóźnił wypłaty dotacji unijnych. Czy PiS celowo chce zniszczyć rolnictwo w Polsce? - czytamy na stronie Polskiego Stronnictwa Ludowego.

– Politycy PiS podnoszą wiek emerytalny rolnikom. Nie wiem, co rolnicy uczynili PiS, że tak ich gnębi. PSL nigdy na to nie pozwoli. Jeśli będzie trzeba wyjdziemy na ulice w obronie polskiej wsi – ostrzega prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Dzięki staraniom PSL, rolnicy mogą teraz  przechodzić na emeryturę już w wieku 55 lat (kobiety) lub 60 lat (mężczyźni), o ile przepracowali 30 lat. Takie rozwiązanie ludowcy wywalczyli dla polskiej wsi po ciężkich bojach z Platformą Obywatelską, gdy ta rozpoczęła proces podnoszenia wieku emerytalnego.

PiS w zaakceptowanym przez rząd  prezydenckim projekcie ustawy chce podnieść  wiek emerytalny dla rolników do 60 lat dla kobiet i do 65 lat dla mężczyzn. Taką decyzję podjął rząd PiS we wtorek (19 lipca). Dla wielu oznacza to, że nigdy nie doczekają się emerytury, bo rolnicy żyją statystycznie krócej niż mieszkańcy miast.

– PSL wie najlepiej jak ciężka i wyczerpująca jest praca w rolnictwie. Działacze PiS, polską wieś odwiedzają jedynie podczas kampanii wyborczej. Po wyborach o wsi już nie pamiętają – ocenia Kosiniak-Kamysz.

Zdaniem rządu PiS, powrót do obowiązującego przed 2013 r. wieku emerytalnego nie powinien oznaczać utrzymywania preferencyjnych zasad przechodzenia na emeryturę przez rolników – czytamy w stanowisku rządu PiS do prezydenckiego projektu ustawy emerytalnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (9 komentarzy)

 • Marco Polo 2016-09-12 13:19:38
  Panie Prezesie PSL! Dopłać do ich emerytur. Gdzie Pana wiedza o budżecie.
 • martin 2016-07-25 09:51:13
  Co za brednie są wypisywane ze PiS chce aby rolnicy pracowali do śmierci , czyż nie"" ludowcy "" z POpieprzonymi kazali podnieść długość pracy , czyż nie ""ludowcy"" lapa w lapa podnosili podatki ??? I ta banda frustratów ma czelność innych oskarżać i oczerniać . większość tych"" ludowców"2 ma tylko ziemie w doniczkach a na rolnictwie się nie zna w cale
 • prawda 2016-07-25 06:56:41
  Zydowski (...) z PSL rolnicy zazwyczaj i tak pracuja do smierci nawet gdy maja emeryture taka jest wlasnie praca na swojej ziemi
 • robotnik 46 lat pracy 2016-07-24 19:14:49
  Do jaś: Poseł Władysław Kosiniak-Kamysz ma krótką pamięć. To nie PO podniosło wiek emerytalny, zrobiła to koalicja PO - PSL. W zamian za przywileje dla rolników, PSL zgodziło się na podniesienie wieku emerytalnego do 67 lat, skazując tym samym na pracę fizyczną nawet przez 50 lat, tych którzy zaczynali pracę pod koniec lat sześćdziesiątych i w latach siedemdziesiątych, w wieku 17-tu lub 18-tu lat.
 • jako 2016-07-24 14:30:35
  susznie pis robi niech pracuja i placa skladki jak w miastach
 • jaś 2016-07-24 08:50:01
  cytat: "Dzięki staraniom PSL, rolnicy mogą teraz przechodzić na emeryturę już w wieku 55 lat (kobiety) lub 60 lat (mężczyźni), o ile przepracowali 30 lat." Panie prezesie, ja mam 65 lat, przepracowałem 48 lat, a między innymi dzięki panu, muszę pracować jeszcze 21 m-cy, by mieć prawo do pełnej emerytury. Bo wg. pana są równi i równiejsi.
 • Zeghar 2016-07-23 20:51:34
  Ale o co chodzi? Przecież i tak rolnicy pracują do śmierci.
 • okradziony z obrębu miast 2016-07-23 19:26:50
  Niech zsychają te świnie drobni złodziejaszki z obrębów gmin po największej w historii powojennej Polski aferze gruntowej masowych zmian oznaczeń gruntów rolnych na "B"budowlane dla obrębów gmin ściany wschodniej z rażącym naruszeniem wszelkich norm prawa,etyki wobec miast obniżając wartość legalnych działek z obrębów miast zobaczycie rolnicy mało rolni mieszkańcy z obrębów miast zabiją Was , będziecie płacić haracz za każdy dzień bytu w przestępstwa na szkodę Nas w przeciwnym wypadku spalimy Was! Zdychajcie świnie złodziejskie !REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA