REKLAMA

PSL: PiS podnosi wiek emerytalny rolnikom. Chce, by pracowali do śmierci

  • Autor: SadyIOgrody.pl
  • 22 lipca 2016 17:35
PSL: PiS podnosi wiek emerytalny rolnikom. Chce, by pracowali do śmierci Jeśli będzie trzeba wyjdziemy na ulice w obronie polskiej wsi – ostrzega prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. (fot. shutterstock)

Politycy PiS ponownie oszukali rolników. Obiecywali obniżenie wieku emerytalnego, tymczasem zamierzają podnieść go mieszkańcom wsi, tak by ci pracowali niemal do śmierci - ocenia PSL.

- Wcześniej PiS przyjął katastrofalna ustawę o obrocie ziemię i specjalnie opóźnił wypłaty dotacji unijnych. Czy PiS celowo chce zniszczyć rolnictwo w Polsce? - czytamy na stronie Polskiego Stronnictwa Ludowego.

– Politycy PiS podnoszą wiek emerytalny rolnikom. Nie wiem, co rolnicy uczynili PiS, że tak ich gnębi. PSL nigdy na to nie pozwoli. Jeśli będzie trzeba wyjdziemy na ulice w obronie polskiej wsi – ostrzega prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Dzięki staraniom PSL, rolnicy mogą teraz  przechodzić na emeryturę już w wieku 55 lat (kobiety) lub 60 lat (mężczyźni), o ile przepracowali 30 lat. Takie rozwiązanie ludowcy wywalczyli dla polskiej wsi po ciężkich bojach z Platformą Obywatelską, gdy ta rozpoczęła proces podnoszenia wieku emerytalnego.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Alice 2016-07-25 11:33:55
    I cóż PSL tak się oburza?!!!! To Wy głosowaliście razem z PO o podwyższenie wieku emerytalnego dla Polaków!! Kosiniak - Kamysz już sam nie wie co mówi.
  • jaś 2016-07-23 15:16:04
    cytat: "Dzięki staraniom PSL, rolnicy mogą teraz przechodzić na emeryturę już w wieku 55 lat (kobiety) lub 60 lat (mężczyźni), o ile przepracowali 30 lat." Panie prezesie, ja mam 65 lat, przepracowałem 48 lat a między innymi dzięki panu, muszę pracować jeszcze 21 m-cy, by mieć prawo do pełnej emerytury.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA