REKLAMA

PSL promuje program Gwarancje dla młodzieży

 • Autor: WGK
 • 17 września 2015 15:02
PSL promuje program Gwarancje dla młodzieży

Program „Gwarancje dla młodzieży” odpowiada na potrzeby znalezienia zatrudnienia, dostosowania instytucji rynku pracy do potrzeb osób młodych, oferuje wsparcie przedsiębiorcom, którzy chcą ich zatrudniać - poinformowała partia PSL na Facebooku.

Inauguracyjne posiedzenie Zespołu monitorującego „Gwarancje dla młodzieży" odbyło się 16 września w Ministestwie Pracy i Polityki Społecznej. Podstawowym celem powołanego w lipcu zespołu jest zaangażowanie organizacji młodzieżowych i młodzieżowych struktur partnerów społecznych w dotarcie z ofertą do młodzieży najbardziej oddalonej od rynku pracy. Ponadto, członkowie zespołu będą opiniować działania w ramach Gwarancji dla młodzieży i opracowywać rekomendacje w tym zakresie.

Nominacje członkom zespołu wręczył minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.

- To jest program dla młodych, realizowany przez młodych i monitorowany przez młodych - powiedział minister Kosiniak-Kamysz otwierając posiedzenie. - „Gwarancje" odpowiadają na potrzeby znalezienia zatrudnienia, dostosowania instytucji rynku pracy do potrzeb osób młodych, oferują wsparcie przedsiębiorcom, którzy chcą ich zatrudniać.

Członkowie zespołu zapoznali się z realizacją „Gwarancji dla młodzieży" w latach 2014-2015 przez Departament Rynku Pracy MPiPS, OHP i BGK. Informację o przebiegu konkursów centralnych i regionalnych przedstawili pracownicy Departamentu Wdrażania EFS w MPiPS i wojewódzkich urzędów pracy.

- Młodzi ludzie sami najlepiej wiedzą, czego potrzebują - stwierdził minister Kosiniak-Kamysz, zapraszając obecnych do zgłaszania uwag do przedstawionych prezentacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • ojku 2015-09-18 11:35:05
  W artykule zamiast zaokrąglonych okrągłych zdań , może kilka konkretów z dzialania wysokiego gremium
 • wieśniak 2015-09-18 10:47:57
  Informację o przebiegu konkursów powinien przedstawić poseł Bury !!!
 • ANTY ZSL 2015-09-17 23:25:39
  ZIELONA MAFIA .DBA TYLKO O SWOJĄ DUPĘ !REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA