REKLAMA

PSL za stworzeniem ponadpartyjnego zespołu ds. bezpieczeństwa w czasie ŚDM

  • Autor: PAP/JS
  • 22 marca 2016 12:23
PSL za stworzeniem ponadpartyjnego zespołu ds. bezpieczeństwa w czasie ŚDM PSL proponuje stworzenie ponadpartyjnego zespołu ds. bezpieczeństwa w czasie Światowych Dni Młodzieży (fot. facebook.com)

• PSL proponuje stworzenie ponadpartyjnego zespołu ds. bezpieczeństwa w czasie Światowych Dni Młodzieży - powiedział szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
• Dodał, że rząd może liczyć na wsparcie ludowców w kwestiach dot. bezpieczeństwa.

Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił na konferencji prasowej w Sejmie, że przed Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się w lipcu w Polsce, powinien powstać sztab związanych z różnymi partiami ludzi, którzy mają doświadczenie np. w organizacji papieskich pielgrzymek. Dodał, że taki zespół mógłby stworzyć szef MSWiA. "Byłoby to bardzo potrzebne. My taką gotowość deklarujemy" - zaznaczył szef PSL.

Zadeklarował też, że rząd może liczyć na wsparcie ludowców we wszystkich działaniach związanych z bezpieczeństwem Polaków, Europy i UE. Jego zdaniem nie warto przekładać sporów politycznych na kwestie najważniejsze dla państwa, jak bezpieczeństwo.

"Mam nadzieję, że wszyscy będziemy w stanie stanąć na wysokości zadania i wzbić się nad własne ambicje polityczne, szczególnie w kontekście wydarzeń w Brukseli, Paryżu i obaw, jakie się rodzą w polskich domach" - mówił prezes PSL.

Czytaj też: Petru zwrócił się do prezydenta o zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego

Centralne obchody ŚDM rozpoczną się 26 lipca w Krakowie; od 27 do 31 lipca będzie w nich brał udział papież Franciszek.

Premier Belgii Charles Michel potwierdził, że w Brukseli doszło do dwóch zamachów: na lotnisku oraz na stacji metra Maelbeek.

Belgijska prokuratura podała, że 13 osób zginęło w podwójnej eksplozji, do której doszło rano w hali odlotów na lotnisku Zaventem w Brukseli. Do wybuchu doszło także w brukselskim metrze w pobliżu instytucji UE. Telewizja RTBF, powołując się na zarząd metra poinformowała, że w eksplozji zginęło 15 osób.

W całej Belgii wprowadzono najwyższy, czwarty stopień zagrożenia terrorystycznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA