REKLAMA

PSL złożyło pozew przeciwko Pawłowi Kukizowi. "Zorganizowana grupa przestępcza"

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 11 lutego 2016 10:31
PSL złożyło pozew przeciwko Pawłowi Kukizowi. "Zorganizowana grupa przestępcza" Polskie Stronnictwo Ludowe złożyło pozew dotyczący ochrony dóbr osobistych (fot. pixabayc.com)

"Byłem świadkiem sytuacji takich, gdzie ewidentnie można powiedzieć, że to jest zorganizowana grupa przestępcza" – mówił Paweł Kukiz o PSL-u. Teraz będzie musiał odpowiedzieć za swoje słowa. Jak podaje TVN24, Polskie Stronnictwo Ludowe złożyło pozew dotyczący ochrony dóbr osobistych.

PSL domaga się od lidera Kukiz'15 przeprosin oraz przekazania na rzecz fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" kwoty 20 tys. złotych. Ludowcy twierdzą, że Kukiz naruszył ich dobra osobiste. Chodzi o wypowiedź polityka na antenie TVN24, w której określił PSL mianem "grupy przestępczej".

– Mieszkam w małej miejscowości na Opolszczyźnie. Widziałem zachowania PSL – nie powiem tego publicznie, nie będę zgłaszał tych spraw do prokuratury – ale byłem świadkiem sytuacji takich, gdzie ewidentnie można powiedzieć, że to jest zorganizowana grupa przestępcza – powiedział wówczas Kukiz. Dodał też, że posiada dowody na poparcie swoich słów i nie boi się ewentualnego pozwu.

Sprawę rozpatrzy Sąd Okręgowy w Warszawie. Obecnie została ona skierowana do mediacji.

Ruch Kukiz'15 wydaje się sprawą nie przejmować. Poseł ruchu Stanisław Tyszka odniósł się do tej informacji na Twitterze.

fot. twitter.com

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA