REKLAMA

Puszcza Białowieska pod okiem Komisji Europejskiej. Będzie postępowanie wobec Polski

  • Autor: GP
  • 16 czerwca 2016 14:48
Puszcza Białowieska pod okiem Komisji Europejskiej. Będzie postępowanie wobec Polski Budynek Komisji Europejskiej w Brukseli. (fot.:wikipedia.org/CC)

• Komisja Europejska zdecydowała się upomnieć rząd w Warszawie w kwestii wycinki Puszczy Białowieskiej.
• Komisja zarzuca polskim władzom naruszenie dwóch dyrektyw środowiskowych.

W czwartek (16 czerwca) na obradach Komisji Europejskiej postawiono temat postępowania wobec Polski. Dotyczy on głośnej wycinki drzew w rezerwacie w Puszczy Białowieskiej. O tę operację walczy minister środowiska Jan Szyszko. Oponują wobec ścinania drzew w tym prastarym lesie ekolodzy i środowiska naukowe.

Ponieważ do godziny 10.00 w czwartek żaden z komisarzy nie zgłosił zastrzeżeń do decyzji Komisji w sprawie Puszczy, zapadła ona już formalnie.

KE zarzuciła Polsce naruszenie przepisów w dyrektywach UE regulujących siedliska zwierząt i siedliska ptaków - to tzw. dyrektywy siedliskowa i ptasia.

Czytaj: Trzeszczy w PO, politycy partii już otwarcie mówią kto im się z kolegów nie podoba

Teraz rząd RP ma miesiąc na zastosowanie się do wytycznej Komisji i niwelację wskazanych uchybień. Polska strona argumentuje, że wycinka jest potrzebna. Za nią świadczy stan drzewostanu, nadszarpnięty przez aktywność kornika.

Jeśli nie będzie odpowiedzi ze strony Polski albo nie zadowoli ona KE, wtedy Bruksela wyśle drugie upomnienie. Kolejnym etapem będzie pozew do unijnego Trybunału Sprawiedliwości, który może zasądzić wysokie kary finansowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Państwo przestępcze w UE! 2016-06-17 11:19:21
    Największa w historii powojennej Polski afera gruntowa w obrębach gmin ściany wschodniej kraju od 2012roku masowych zmian oznaczeń gruntów rolnych w obrębach gmin na"B" budowlane co potwierdzają zasoby map geodezyjno kartograficznych starostw powiatowych, w zawiązku z powyższymStandard & Poor's obniżyło rating Polski do poziomu BBBplus z uwagi iż, budżet Państwa Polskiego na rok 2016 budzi uzasadnione wątpliwości co do przychodów z podatków od obrotu gruntami, zauważono słusznie świadomą nieudolność Urzędów Skarbowych Polskich działających w układzie samorządowym mafijnym na szkodę Skarbu Państwa Polskiego, potwierdzony bark wpływów środków finansowych należnego VAT od obrotu gruntami ”B” do ceny rynkowej w obrębach gmin. Naczelny Sąd Administracyjny rozstrzygał sprawy dotyczące opodatkowania VAT sprzedaży nieruchomości od wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE (TUSE) z 15 września 2013roku w sprawach połączonych C-180/10 i C-181/10 powyższe działania marketingowe wykroczyły wykroczyły poza zwykłe formy sprzedaży. Wyrok Najwyższego Sądu Administracyjnego z dnia 09.11.2011roku sygn. Akt I FSK 1655/11 potwierdził, iż nie z ich inicjatywy doszło do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego" nie dokonali też czynności z uzbrojeniem tych działek. Skoro sam fakt sprzedaży tych gruntów przez rolnika sprzedając te grunty jest podatnikiem podatku VAT. .REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA