REKLAMA

Rada Dialogu Społecznego działa dwa lata. Słychać głosy krytyczne

 • www.pulshr.pl
 • Autor: PulsHR.pl (JK/GP)
 • 03 sierpnia 2017 08:55
Rada Dialogu Społecznego działa dwa lata. Słychać głosy krytyczne Dorota Gardias (fot.:materiały prasowe)

- W ustawie możemy sobie zapisać wszystko. Tylko co z tego? Nie ma przepisu na dialog. Ostatecznie przy stole siadają ludzie, którzy powinni słuchać siebie nawzajem - mówi o pracy Rady Dialogu Społecznego (RDS) Dorota Gardias, szefowa Forum Związków Zawodowych, wiceprzewodnicząca omawianej rady.

- Jako partnerzy społeczni nie omawiamy na Radzie projektów poselskich. To rodzi poważne problemy – przecież gdyby ustawa o Sądzie Najwyższym "poszła" jako projekt rządowy, to trafiłaby do Rady Dialogu Społecznego i być może nie doszłoby do tak gigantycznego "rozlewu krwi".Po drugie brakuje mi realnego, aktywnego patronatu Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Jednakże ostatnie decyzje Prezydenta sygnalizują, iż w najbliższym czasie sytuacja może ulec zmianie na lepsze - zaznacza Gardias.

- Za całkowitą klęskę uznaję postawę ministra zdrowia, Pana Konstantego Radziwiłła. PiS przepycha ustawy resortu zdrowia wbrew woli związków zawodowych i pracodawców.

Więcej ocen działania RDS przeczytasz na portalu PulsHR.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • uważnysęp 2017-08-03 13:47:38
  Do GRU w natarciu.: To dlaczego OTWARTY DIALOG nie zaprzecza i nie pisze o tym co jest w książce "Tajemnice Macierewicza" ? Chętnie bym tę książkę przeczytał - Szanowna Redakcjo.
 • GRU w natarciu. 2017-08-03 13:37:45
  Do uważnysęp: Akcja przeciwko fundacji to zasłona dymna aby ukryć to co jest opisane w książce "Tajemnice Macierewicza". Typowo bolszewickie działanie w stylu "Au was bija murzynów".
 • uważnysęp 2017-08-03 13:21:36
  Co tak raptem Redakcja szybko pisze o RDS ??? I do tego byle co aby tylko coś było napisane. Aaaaaaaa. Chodzi o to aby mocno ściemnić i wprowadzić czytelników w niezrozumienie a potem rzekome nieporozumienie o sprawie rosyjsko-niemieckiej agentury w Polsce o nazwie OTWARTY DIALOG. No, no. Widać, że niniejszy portal, razem z "totalną" opozycją, uprawiają tak zwaną szarą i czarną propagandę: anty-Rząd, anty-Prezydent i anty-PiS. Trzymajcie się wiatru, to daleko polecicie.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA