REKLAMA

Rada Dialogu Społecznego. OPZZ domaga się rozmowy o wieku emerytalnym

  • Autor: PAP/em
  • 13 listopada 2015 14:24
Rada Dialogu Społecznego. OPZZ domaga się rozmowy o wieku emerytalnym Jan Guz, przewodniczący OPZZ chce rozmowy o wieku emerytalnym na pierwszym posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego (fot. PTWP)

Przewodniczący OPZZ Jan Guz uważa, że Rada Dialogu Społecznego na pierwszym plenarnym posiedzeniu powinna się zająć sprawą obniżenia wieku emerytalnego i umożliwienia przechodzenia na emeryturę w zależności od stażu pracy.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy odbędzie się pierwsze spotkanie - przewodniczący RDS Piotr Duda czeka na powołanie nowych członków RDS ze strony rządowej. Na posiedzenie mają zostać zaproszeni: premier i marszałkowie obu izb parlamentu.

Guz przypomniał w liście do członków RDS, że problem wieku emerytalnego i uprawnień do emerytury w ostatnich latach był przedmiotem wielu inicjatyw ustawodawczych. Obywatelski projekt zgłosiła też OPZZ; zakładał on możliwość przejścia na emeryturę w zależności od stażu ubezpieczeniowego - przypomniał szef organizacji.

Zaznaczył, że na potrzebę obniżenia wieku emerytalnego oraz uzależnienia prawa do emerytury od stażu ubezpieczeniowego w swojej kampanii wyborczej zwracał uwagę prezydent Andrzej Duda i partie polityczne.

Rada Dialogu Społecznego to 59-osobowe forum współpracy przedstawicieli pracowników, pracodawców i rządu, które zastąpiło Komisję Trójstronną. Prezydent Andrzej Duda powołał członków RDS w październiku. Przewodniczący RDS będą zmieniali się co roku; na przemian będą to reprezentanci związków, pracodawców i rządu. W KT przewodniczącym był stale reprezentant rządu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • rozalka 2015-11-13 16:58:35
    popieram, kto wypracował 40 lat i ma 60 wiek, to czas na emeryturę i tak do 100 lat nie dożyje, żeby te 40 lat składek odebraćREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA