REKLAMA

Rada Dialogu Społecznego w Rolnictwie o roli sektora w planie Morawieckiego

  • Autor: PAP/JS
  • 28 lipca 2016 12:10
Rada Dialogu Społecznego w Rolnictwie o roli sektora w planie Morawieckiego Posiedzeniu przewodniczył minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel, wziął w nim udział także wiceminister Rafał Romanowski (fot. MRiRW)

• Drugie posiedzenie Rady Dialogu Społecznego w Rolnictwie odbyło się w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
• W spotkaniu uczestniczył minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel oraz podsekretarz stanu Rafał Romanowski.

Jurgiel zapowiedział, że w drugiej połowie sierpnia zostanie zorganizowane seminarium na temat propozycji zgłoszonych przez Ministerstwo Rolnictwa do Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju. Jego zdaniem "głos środowiska rolniczego w debacie na temat tej strategii powinien być znaczący", gdyż rolnicy wiedzą, czego chcą i to powinno być podstawą prac dotyczących tej strategii.

- Będziemy korzystać z państwa wiedzy i doświadczenia. Chcemy rzetelnie rozmawiać, a wnioski wykorzystywać w pracach resortu - zapewnił Jurgiel. Dodał, że "Rada Dialogu Społecznego w Rolnictwie to forma współpracy i bezpośrednich kontaktów, a w strategicznych kwestiach jest ona głosem rolniczego środowiska".

Czytaj też: Rozmowa premier Szydło z Theresą May późnym popołudniem

Na środowym posiedzeniu rozmawiano także o pakiecie ustaw dotyczących pozycji rolnika w tzw. łańcuchu żywnościowym, tj. w powiązaniu z przetwórstwem i handlem oraz o konsolidacji inspekcji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo żywności.

Uczestnikom spotkania zaprezentowano także główne założenia przygotowywanego w resorcie programu odbudowy rynków rolnych w Polsce.

Rada Dialogu Społecznego w Rolnictwie jest organem pomocniczym ministra rolnictwa. W jej skład wchodzą przedstawiciele branżowych organizacji sektora rolno-spożywczego, związków zawodowych rolników indywidualnych i społeczno-zawodowych organizacji rolników oraz samorządu rolniczego. Została ona powołana przez ministra rolnictwa 6 kwietnia, a zainaugurowała swoją działalność pod koniec maja.

Na przewodniczącego Rady został wybrany Jerzy Wierzbicki, szef Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego. Zastępcami zostali: Agnieszka Maliszewska, dyrektor Polskiej Izby Mleka oraz Adam Stępień dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Producentów Oleju.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA