REKLAMA

Radna Gdańska: Adam Bodnar znieważył Naród Polski

  • Autor: PAP/AT
  • 05 lipca 2017 08:30
Radna Gdańska: Adam Bodnar znieważył Naród Polski Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich. (fot. www.rpo.gov.pl)

Zdaniem radnej Gdańska Anny Kołakowskiej Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar znieważył Naród Polski. Złożyła w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar znieważył Naród Polski - zawiadomienie tej treści wpłynęło do prokuratury - informuje Nasz Dziennik.

Chodzi o telewizyjny wywiad RPO sprzed dwóch tygodni, w którym Bodnar powiedział, że za ludobójstwo Żydów podczas II wojny światowej odpowiadają Niemcy, ale "wiele narodów" w realizacji Holokaustu "współuczestniczyło". "W tym, o czym mówię z ubolewaniem - także naród polski" - stwierdził Bodnar.

Zawiadomienie w tej sprawie złożyła gdańska radna Anna Kołakowska. Jej zdaniem, wypowiedź rzecznika "bez wątpienia miała na celu znieważenie Narodu Polskiego".

"Tego rodzaju wypowiedzi (...) należy uznać za niedopuszczalne. Tym bardziej, że używanie tego typu uogólnień, sprzecznych z faktami historycznymi stawia Polskę w nieprawdziwym, bardzo krzywdzącym świetle na arenie międzynarodowej" - podkreśla Kołakowska.

W jej przekonaniu słowa Bodnara należy traktować jako próbę rozmywania odpowiedzialności Niemiec za Holokaust. "Wskazuje bowiem, ze wszyscy lub większość Polaków mordowała Żydów, czyli używa się kwantyfikatora ogólnego, co pozostaje w sprzeczności z historią" - dodaje radna.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • wysokisłup 2017-07-17 12:55:39
    Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar jest politycznie i emocjonalnie związany z POkrętaczami i uczestniczy w różnych spotkaniach organizowanych w wielkich salach i "salonach" przez Platformę Obywatelską, zwykle bardzo blisko albo nawet ramię w ramię z panem Rzeplińskim. Dlatego też, obrażanie Narodu Polskiego w tym środowisku nie jest mu obce. Zrobił to w telewizji publicznej TVP, co również ja widziałem na własne oczy. To świadczy o dodatkowym aspekcie jego działania a mianowicie; wykorzystując fakt pobytu w TVP obraził Naród Polski po to aby "uwiarygodnić" na Świecie rzekomą "prawdę" o Polakach "biorących udział" w holokauście. Wykonał więc manewr a raczej "sztuczkę" z teorii tzw.szarej propagandy. Pewnie liczył na to, że Georg Soros będzie zadowolony z tego co powiedział i być może nawet umieści go na swojej liście płac, na której to liście, od dłuższego czasu, widnieją nazwiska wielu znanych osób w Polsce a szczególnie nazwiska o obcojęzycznym brzmieniu.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA