REKLAMA

Radziwiłł: E-usługi w służbie zdrowia w ciągu kilku lat

  • Autor: bad
  • 20 czerwca 2016 18:02
Radziwiłł: E-usługi w służbie zdrowia w ciągu kilku lat Podczas wspólnej konferencji prasowej szefów resortów cyfryzacji, rozwoju i zdrowia rozmawiano o informatyzacji. Fot. mz.gov.pl

Z e-usług zaczniemy korzystać w ciągu kilku lat. Tak zaawansowane prace są możliwe dzięki współpracy międzyresortowej - poinformował minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Podczas wspólnej konferencji prasowej szefów resortów cyfryzacji, rozwoju i zdrowia rozmawiano o informatyzacji. Ministrowie przygotowują program „Od papierowej do cyfrowej Polski”, który wyznaczy kierunki rozwoju e-państwa i cyfryzacji gospodarki. Minister Konstanty Radziwiłł przedstawił stan zaawansowania prac nad wprowadzeniem elektronicznych usług w zakresie zdrowia oraz plany na najbliższy czas.

Projektowanym zmianom przyświecają trzy główne założenia. Zinformatyzowana służba zdrowia musi: udostępniać pacjentom oraz pracownikom placówek służby zdrowia cały obszar elektronicznych usług, poprawić bezpieczeństwo pacjentów i podnieść jakość świadczonych usług oraz zapewnić ochronę informacji.

Aby spełnić powyższe założenia powstaje szereg usług, m.in.: elektroniczna rejestracja, elektroniczna recepta, elektroniczne skierowanie, elektroniczne zlecenia, dostęp do elektronicznej dokumentacji medycznej, dostęp do internetowego konta pacjenta.

- Chcemy, żeby działały w każdym miejscu i w każdym czasie tak, aby z jednej strony zapewnić  jak najmniejsza liczbę pomyłek, a z drugiej strony po prostu udostępnić te usługi każdemu – powiedział minister zdrowia.

Zapowiedział również, że niebawem zostanie uruchomiony system e-krew, który zapewni lepszą, bezpieczniejszą i bardziej adekwatną do potrzeb gospodarkę krwią.

Konstanty Radziwiłł dodał, że z e-usług zaczniemy korzystać w ciągu kilku lat. Tak zaawansowane prace są możliwe dzięki współpracy międzyresortowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA