REKLAMA

Radziwiłł: Ministerstwo zdrowia nie rozwiąże problemu smogu

  • Autor: Rynek Zdrowia/RMF FM
  • 29 stycznia 2017 11:47
Radziwiłł: Ministerstwo zdrowia nie rozwiąże problemu smogu Bardziej szkodliwe jest palenie papierosów - odpowiada minister Radziwiłł pytany o smog. Fot. PTWP

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł spytany o smog podczas audycji w RMF FM stwierdził, że ''To nie jest rzecz, którą można rozwiązać z dnia na dzień. I głównie leży poza resortem zdrowia.

Wskazał też, że najbardziej śmieszy go sytuacja, gdy ''człowiek, który pali papierosy, wkłada maseczkę, kiedy wychodzi na dwór''.

Jak podaje RMF FM, na pytanie o oszczędności w służbie zdrowia, Radziwiłł odpowiedział, że nie ma ich i nie będzie, bo ''służbie zdrowia jest pieniędzy za mało''. Zaś ''Fundusz nie zniknie dlatego, że jest strasznie zły - niektórzy tak mówią. Zniknie dlatego, że jest narzędziem, albo instytucją, ramieniem tzw. powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego” - tłumaczył minister zdrowia.

Wskazał też, że w Polsce wiele osób pracuje na tzw. umowie o dzieło: ''To nie są Marsjanie. To są konkretni ludzie, którzy dzisiaj nie mają prawa się leczyć”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA