REKLAMA

Radziwiłł: Następne listy bezpłatnych leków dla seniorów będą dłuższe

  • Autor: PAP/JS
  • 01 sierpnia 2016 13:52
Radziwiłł: Następne listy bezpłatnych leków dla seniorów będą dłuższe "Z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że następne listy będą dłuższe" - mówił minister zdrowia Konstanty Radziwiłł (fot. wnp.pl)

• Na opublikowanym projekcie wykazu bezpłatnych leków dla osób po 75. roku życia jest 1129 preparatów i 68 substancji czynnych.
• "Z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że następne listy będą dłuższe" - mówił minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Poinformował, że na projekcie wykazu znajduje się 1129 preparatów i 68 substancji czynnych. - Lista ta (...) będzie częścią listy leków refundowanych, a od strony formalnej będzie po prostu załącznikiem do wydawanego co dwa miesiące obwieszczenia ministra zdrowia w sprawie produktów refundowanych - wyjaśnił.

Minister podkreślił, że opublikowany w poniedziałek projekt wykazu bezpłatnych leków dla seniorów nie jest jeszcze dokumentem ostatecznym. Zgodnie z przepisami wykaz taki musi być opublikowany do 1 września. Minister przypomniał, że po dwóch miesiącach liczonych od 1 września lista ta będzie korygowana.

- Niewątpliwie jest to dla nas wszystkich pewne doświadczenie i dlatego staraliśmy się podejść do tej listy ostrożnie, przede wszystkim po to, aby nie musieć redukować listy leków, które będą dostępne bezpłatnie dla osób starszych. Myślę, że z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że następne listy będą dłuższe - będzie więcej preparatów, zarówno jeśli chodzi o konkretne leki (...), jak również przede wszystkim jeśli chodzi o dodatkowe substancje czynne - powiedział minister.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA