REKLAMA

Rafał Bochenek: Warto zagwarantować 500 plus i niższy wiek emerytalny w konstytucji

  • Autor: PAP/AT
  • 28 września 2017 13:29
Rafał Bochenek: Warto zagwarantować 500 plus i niższy wiek emerytalny w konstytucji Dyskusja nad konstytucją jest pożądana - mówi rzecznik rządu (Rafał Bochenek, fot.premier.gov.pl)

Być może w konstytucji powinny być zagwarantowane kwestie prospołeczne, tak aby żaden kolejny układ rządzący nie podniósł ręki na dobre zmiany, które wdrożyliśmy - zauważył rzecznik rządu Rafał Bochenek.
mutex/ocfipreoqyfb/mutex

Bochenek był pytany w wywiadzie dla telewizji internetowej Onet.pl o zapowiedziane przez prezydenta referendum ws. zmian w konstytucji.

Rzecznik rządu powiedział, że według PiS, zmiany w konstytucji są potrzebne, bo "niewątpliwie wiele kwestii, wiele spraw jest niedookreślonych, kompetencje nie są zarysowane i rozgraniczone, pomiędzy poszczególnymi, najważniejszymi organami państwa". Jak podkreślił, powinno to być dookreślone, "tak, aby nie dochodziło do pewnych nieporozumień".

"Niewątpliwe ta dyskusja nad konstytucją jest pożądana. Dobrze, że prezydent ją wznieca" - stwierdził rzecznik rządu.

Czytaj też: Prezydent: Przygotowałem projekt zmian w konstytucji

Bochenek ocenił, że "być może" w konstytucji powinny być zagwarantowane kwestie prospołeczne. Wskazał m.in. na program "Rodzina 500 plus" oraz obniżony przez PiS wiek emerytalny.

"Trzeba się zastanowić, czy tych regulacji nie warto zapisać w konstytucji, tak aby żaden kolejny układ rządzący nie raczył podnieść ręki na te dobre zmiany, które wdrożyliśmy" - powiedział rzecznik rządu.

Prezydent ogłosił inicjatywę przeprowadzenia referendum w sprawie zmian w konstytucji w czasie uroczystości w Święto Konstytucji 3 Maja. Prezydent chce, by referendum to odbyło się w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości - 11 listopada 2018 r. lub trwało dwa dni: 10 i 11 listopada. 11 listopada, to również - wynikający z Kodeksu wyborczego - termin wyborów samorządowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA