REKLAMA

Rafał Trzaskowski: Bez lewicy trudno będzie wygrać wybory samorządowe

 • Autor: PAP/AT
 • 14 lutego 2018 09:55
Rafał Trzaskowski: Bez lewicy trudno będzie wygrać wybory samorządowe Budujemy wspólną opozycję do wyborów samorządowych i rozmawiamy o Warszawie - powiedział Trzaskowski (Rafał Trzaskowski, fot.facebook.com/rafal.trzaskowski)

Uważam, że trzeba się porozumieć z lewicą. Uważam, że bez lewicy, szeroko pojętej, bardzo trudno jest wygrać wybory w Warszawie, dlatego z lewicą rozmawiam - powiedział Rafał Trzaskowski (PO).

 • Trzeba się porozumieć z lewicą w kwestii wyborów na prezydenta Warszawy - powiedział Trzaskowski.
 • Mam nadzieję, że poparcie dla kandydata opozycji będzie wspólne - dodał.
 • Jego zdaniem, bardzo trudno jest wygrać wybory w Warszawie bez "szeroko pojętej" lewicy.

Przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty powiedział w poniedziałek, że "jeżeli wszyscy warszawiacy będą wiedzieli, po co (Trzaskowski) chce zostać prezydentem, to w tym momencie będzie poważną kandydaturą, którą może Sojusz Lewicy Demokratycznej poprze".

Trzaskowski odnosząc się do tej wypowiedzi w TVN24 podkreślił, że chce "rozmawiać ze wszystkimi". "Mam nadzieję, że poparcie dla kandydata opozycji będzie wspólne. Uciekam, w przeciwieństwa od moich kolegów z innych partii, od złośliwości. Mam nadzieję, że się porozumiemy wokół jednego kandydata, wokół jednego programu" - mówił kandydat na prezydenta Warszawy.

Czytaj też: PiS ma potencjalnych kandydatów na prezydenta i wiceprezydenta Warszawy

Dopytywany, czy chciałby porozumienia z Sojuszem Lewicy Demokratycznej, Trzaskowski zaznaczył, że chciałby porozumienia "z całą lewicą". "Ze wszystkimi rozmawiamy na szczeblu krajowym, dlatego że budujemy wspólną opozycję do wyborów samorządowych i rozmawiamy o Warszawie. Ja myślę, że to poparcie będzie jak najszersze" - ocenił.

Odnosząc się do kwestii kandydatów na wiceprezydentów stolicy, Trzaskowski zapewnił, że nie da sobie nikogo narzucić. "To jest sprawa fundamentalna" - oświadczył.

"Było porozumienie z Nowoczesną, bo tego oczekiwali nasi wyborcy, natomiast na pewno nie będzie tak, że co miesiąc będę ogłaszał kolejnego wiceprezydenta. (...) To byłoby śmieszne, żeby dziesięć miesięcy przed wyborami, Trzaskowski co dwa tygodnie opowiadał o kolejnym wiceprezydencie" - zaznaczył.

"Uważam, że trzeba się porozumieć z lewicą. Ja całą lewicę, SLD, również wszystkie inne formacje, Barbarę Nowacką (pełnomocniczka komitetu "Ratujmy Kobiety 2017"- red.) przede wszystkim, bo również ona stała się twarzą tych ostatnich wydarzeń związanych z prawami kobiet (...) szanuję i uważam, że bez lewicy, szeroko pojętej, bardzo trudno jest wygrać wybory w Warszawie, dlatego z lewicą rozmawiam" - podkreślił.

Trzaskowski był też pytany, którego z kontrkandydatów na prezydenta Warszawy obawia się bardziej. "Ja szanuję wszystkich swoich kontrkandydatów i w ogóle mówienie w kategorii obaw, kiedy ja ciężko pracuję, a Prawo i Sprawiedliwość nie jest w stanie nawet wybrać kandydata, byłoby dosyć zabawne" - ocenił.

W listopadzie zeszłego roku doszło do porozumienia między PO i Nowoczesną, zgodnie z którym Rafał Trzaskowski jest kandydatem obu partii na prezydenta Warszawy, a polityk Nowoczesnej Paweł Rabiej - na wiceprezydenta stolicy.

Państwowa Komisja Wyborcza informowała pod koniec stycznia, że tegoroczne wybory samorządowe mogą odbyć się w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (3 komentarzy)

 • powiedzonko 2018-02-14 14:06:36
  Do PZPR: "Wasze ulice, nasze kamienice"
 • wsw 2018-02-14 13:19:02
  Rafał Trzaskowski na prezydenta! Zobaczcie jak ładnie się uśmiecha, to taki niewinny chłopiec. On na pewno nie ma nic wspólnego, ze złodziejstwem Hani i PO. Z jego twarzy można wyczytać, że jak mnie wybierzecie, to PO odda Wam wszystko co ukradli.
 • PZPR 2018-02-14 12:47:50
  Budujemy wspólną opozycję, aby ponownie okraść Polaków z kamienic i tego co jeszcze można ukraść. Głosujmy na PO i lewicę!!! Proletariusze pokrzywdzeni, łączcie się z PO.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA