REKLAMA

Rafał Trzaskowski: Chcemy się bić z PiS, a nie z Nowoczesną

 • Autor: PAP/AT
 • 03 listopada 2017 09:46
Rafał Trzaskowski: Chcemy się bić z PiS, a nie z Nowoczesną Z Nowoczesną chcemy się dogadać - powiedział polityk PO (Rafał Trzaskowski, fot.facebook.com/rafal.trzaskowski)

Nikt w PO nie walczy z Nowoczesną. Chcemy się dogadać - powiedział kandydat na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski (PO).


• Nikt w PO nie walczy z Nowoczesną, a na pewno nie ja - powiedział Trzaskowski.

• Jak dodał, jeżeli będzie taka wola Pawła Rabieja (Nowoczesna) zaprosi go do współpracy.

• Ja chcę współpracować z Nowoczesną - zadeklarował poseł.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna oświadczył w czwartek, że chciałby żeby Rafał Trzaskowski był kandydatem PO i całej zjednoczonej opozycji w wyborach na prezydenta m.st. Warszawy. Wcześniej Nowoczesna zapowiedziała, że jej kandydatem na to stanowisko będzie członek komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Paweł Rabiej.

Trzaskowski pytany w radiu Zet, czy jego kandydatura wychodzi na złość PiS, czy Nowoczesnej podkreślił, że chce walczyć z PiS, a nie z Nowoczesną. "Nikt w PO nie walczy z Nowoczesną, a na pewno nie ja" - oświadczył.

Dopytywany po co w takim razie jego kandydatura powiedział, że Nowoczesna ma swojego kandydata na prezydenta Warszawy. "A po drugie ile można stać z opuszczonymi rękami jak z lewej i prawej (strony) pojawiają się ciosy" - zaznaczył poseł.

Czytaj też: Kierwiński: Mam nadzieję, że Nowoczesna ostudzi język

"Ja zawsze będę szukał porozumienia z Nowoczesną" - oświadczył. "Niech się uderzy w pierś ten który zaczął, a nie my. My chcemy się bić z PiS, a nie z Nowoczesną. Z Nowoczesną chcemy się dogadać. Ja mogę same dobre rzeczy o Nowoczesnej panu powiedzieć" - podkreślił polityk PO.

Na pytanie, czy to oznacza koniec zjednoczonej opozycji Trzaskowski odparł, że nie. "To jest dopiero początek" - zaznaczył.

Czytaj też: Spór wokół kandydatury Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy

Poseł powiedział też, że zaprosi do współpracy kandydata Nowoczesnej na prezydenta stolicy Pawła Rabieja. "Ja proponuję mu przede wszystkim rozmowę. Oczywiście, że jeżeli będzie taka wola Pawła Rabieja"."Ja chcę współpracować z Nowoczesną" - zadeklarował Trzaskowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (5 komentarzy)

 • antoniantczak 2017-11-10 14:52:30
  Mogę postawić ring.Ciekawa propozycja.Nowoczesna ci nie leży?tam są same baby.
 • stary polak 2017-11-03 19:03:17
  Żyję długo na tym świecie /85/,ale hipokryzja tych złodziei jest jedyna przerażająca ,takiej dotychczas nie było. Wywalili z mieszkań dziesiątki tysięcy ludzi i dalej chcą to robić.Czy prawdziwych warszawiaków wystarczy żeby dać im kopa w d..ę??
 • Policzmy Głosy 2017-11-03 15:53:09
  Słowa tego brukselskiego kreta świadczą o tym że im nie zależy na rozwoju warszawy poprawie życia mieszkańców tego miasta. Oni chcą sie bić z Pisem. A przy okazji zająć organ który za nic nie ponosi odpowiedzialności bo od odpowiedzialności są wice organy nominowane kiedyś przez L. Kaczyńskiego
 • max,., 2017-11-03 15:08:36
  Do słupNewski: Masz racje ,degeneraci i zlodzieje
 • słupNewski 2017-11-03 11:24:04
  Panie Trzask-owski. Żeby się bić z PiS-em o fotel prezydenta Warszawy, trzeba mieć czyste konto moralne wobec Warszawiaków. A to konto, zapaskudziła Wam wasza funkcyjna bufetowa, zachowując się cały czas jako pomocnica oszustów, złodziei i "czyścicieli" kamienic. Tu nawet inny Mosiek z "nowoczesnej", nie przejdzie. Warszawiacy, tylko czekają na wybory. Wasze "słupy" do wysterowanego głosowania, także nic nie pomogą.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA