REKLAMA

Rafalska: Do rodzin trafiło ponad 7 mld zł w ramach 500 plus

  • Autor: PAP/JS
  • 23 sierpnia 2016 09:25
Rafalska: Do rodzin trafiło ponad 7 mld zł w ramach 500 plus Szefowa MRPiPS poinformowała, że zamiana świadczenia na pomoc rzeczową w ramach programu objęła 0,02 proc. rodzin (fot.:KPRM/flickr.com/domena publiczna)

Ponad 2,7 mln wniosków złożono w ramach działającego od kwietnia rządowego programu "Rodzina 500 plus", wypłacono już ponad 7 mld zł - poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Program wprowadził świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko, a w mniej zamożnych rodzinach również na pierwsze.

Szefowa MRPiPS poinformowała, że zamiana świadczenia na pomoc rzeczową w ramach programu objęła 0,02 proc. rodzin. - Prowadzono 439 takich spraw. Jest taka możliwość w ustawie, że w przypadku niewłaściwego wykorzystywania przez rodzinę tych środków możemy zamienić to na pomoc rzeczową bądź świadczone na rzecz rodziny usługi. W skali kraju jest tych przypadków 439 na ponad 2,7 mln złożonych wniosków - powiedziała Rafalska w TVP Info.

Czytaj też: Jedzenie i ubrania zamiast pieniędzy z 500 plus

- Może się zdarzyć taka sytuacja, ale to nie jest powód do tego żebyśmy mówili, że rodziny nie wiedzą w jaki sposób wydatkować te środki. To marginalny problem, którego nie bagatelizujemy i który jest rozwiązywany przez samorząd i pracowników socjalnych - dodała.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • cichy 2016-08-23 13:26:28
    To ogromny ciężar dla społeczeństwa w Kraju Dla rzeczywiście biednych (nie utożsamiać z biedą w ewidencjach urzędowych ) -- brawo dla pani Minister , całujemy rączki Lecz ile mild wydano niepotrzebnie ? Najgorsze że będziemy , my społeczeństwo , ponosić koszty zubożenia Kraju przez szereg następnych lat .REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA