REKLAMA

Rafalska: Inwestujemy w polskie rodziny, to bardzo opłacalne

  • Autor: bad/PAP
  • 02 lutego 2016 12:07
Rafalska: Inwestujemy w polskie rodziny, to bardzo opłacalne Świadczenie będzie przysługiwało temu, kto sprawuje faktyczną opiekę nad dzieckiem. (fot.: MPiPS)

Przeznaczymy pieniądze na inwestycję bardzo opłacalną, o dużej stopie zwrotu: polskie rodziny - powiedziała minister pracy Elżbieta Rafalska. "Skoro poprzednia ekipa budowała najdroższe w Europe autostrady, to my dzisiaj mówimy, że musi nas stać na politykę rodzinną" - podkreśliła.

"Często pada takie pytanie: czy stać nas na finansowanie programu +Rodzina 500 plus+? (...) Państwa polskiego nie stać na tolerowanie dalszej sytuacji związanej z demografią i polityką ludnościową. Trzeba instrumentów śmiałych i odważnych. Skoro poprzednia ekipa budowała najdroższe w Europe autostrady, to my dzisiaj mówimy, że musi nas stać na politykę rodzinną. Polityka rodzinna jest polityką, która zawsze będzie kosztowała budżet państwa. My dzisiaj inwestujemy w bardzo opłacalną, o dużej stopie zwrotu inwestycję: w polskie rodziny" - powiedziała.

Dodała, że próg ukończenia 18. roku życia "jako moment, w którym tracimy uprawnienie do pobierania świadczenia wychowawczego, jest progiem utrzymanym i niezmiennym". "Każde wydłużenie okresu wypłacalności świadczenia 500 plus powodowałoby wzrost kosztów. Ta granica wieku jest stosowana (...) w innych krajach. Są nawet kraje, w których w 16. roku życia kończy się wypłata tego świadczenia" - powiedziała.

Zaznaczyła, że świadczenie będzie przysługiwało temu, kto sprawuje faktyczną opiekę nad dzieckiem. "W przypadku naprzemiennej opieki, tam gdzie jest program wychowawczy, wysokość świadczenia będzie dzielona proporcjonalnie do ilości dni, w których rodzicie sprawują nad tym dzieckiem opiekę" - zaznaczył.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Stanisław Komosa 2016-02-03 09:26:25
    Niestety, ale są bardzo szkodliwi politykierzy - głównie- z PO, w tym Tusk, Schetyna, Lewandowski, Itd, którzy w imię walki z PIS są gotowi działać na szkodę Narodu Polskiego, wzywając siły zła do pomocy w zamachu na demokratycznie wybraną władzę, która pracuje nad odzyskaniem dumy narodowej i podniesieniem Polaków z kolan.Kto wreszcie postawi tych szkodników pod sąd?, bo skoro szkodzą Narodowi To to zakrawa na zdradę?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA