REKLAMA

Rafalska: Pierwsze efekty prac zespołu "Za życiem" - co najmniej za dwa tygodnie

  • Autor: PAP/JS
  • 20 października 2016 19:45
Rafalska: Pierwsze efekty prac zespołu "Za życiem" - co najmniej za dwa tygodnie Rafalska pytana o postępy prac, powiedziała, że zespół pracuje od pierwszych dni, w międzyresortowym składzie (fot. Ministerstwo Rodziny/twitter)

• Zespół "Za życiem" pracuje bardzo intensywnie, ale nie chcemy mówić o wypracowanych rozwiązaniach, zanim nie zostaną one zaakceptowane przez panią premier - powiedziała szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.
• Jak dodała, trzeba na to poczekać jeszcze co najmniej dwa tygodnie.

Na początku października premier Beata Szydło zapowiedziała program wsparcia dla rodzin w trudnej sytuacji, m.in. takich, które wychowują dzieci z niepełnosprawnościami. Miało to miejsce w tym samym dniu, w którym Sejm odrzucił obywatelski projekt ustawy zakazujący całkowicie przerywania ciąży i wprowadzający kary dla kobiet, które poddały się aborcji.

Premier mówiła, że środki na realizację programu od 2017 r. mają być zabezpieczone w budżecie. Miał być on przygotowany do końca roku, a projekt ustawy dotyczącej programu - przedstawiony do końca bieżącego miesiąca. Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk mówił, że koszt programu to kilkaset milionów złotych. Program przygotowywany jest w resorcie rodziny, pracy i polityki społecznej.

Rafalska pytana o postępy prac, powiedziała, że zespół pracuje od pierwszych dni, w międzyresortowym składzie. "Są tam przedstawiciele resortów zdrowia, edukacji i oczywiście finansów, bo on jest zawsze ważny" - podkreśliła.

Przypomniała, że szefem zespołu jest pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz.

"Są zręby propozycji, one są przeliczane na skutki finansowe, będą musiały być zapisane na zapisy ustawowe. Każdy z resortów daje też swój wkład" - powiedziała Rafalska.

Zaznaczyła jednak, że nie chce mówić o tych rozwiązaniach, zanim nie zostaną one zaakceptowane przez szefową rządu i przedstawione na kierownictwach resortów.

Pytana, kiedy można się tego spodziewać, powiedziała: "My się bardzo spieszymy. Myślę, że co najmniej jeszcze dwa tygodnie trzeba poczekać".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Katarzyna 2016-11-04 01:54:05
    Pani Minister i Pani Premier ON w Polsce są od wieków zero pomocy od Państwa.Opiekunowie ON na wcześniejszych emeryturach żyją w skrajnej nędzy apelują piszą błagają o pomoc wyrównania najniższych emerytur w kwocie 760 zł. do świadczenia pielęgnacyjnego kolejny Rząd i zero pomocy. Błagam proszę o pomoc dla opiekunów ON tych, co ich dzieci mają po 30 i więcej lat, a ich kalectwo z powodu braku pieniędzy pogłębia się coraz bardziej jak mamy dalej żyć za te pieniądze . Jak długo mam czekać na obietnice i te minimum wyrównania czy DOSYPKI do EWK żeby móc przeżyć i ratować zdrowie syna i własne. Błagam proszę zacząć od pomocy takim opiekunom jak ja to może ludzie w Polsce uwierzą w lepsze jutro, a nie uszczęśliwiać ludzi na siłę.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA