REKLAMA

Ranking polityków i partii w mediach: To najgorszy wynik Kaczyńskiego odkąd jego partia przejęła władzę

  • Autor: GP
  • 13 lipca 2017 12:11
Ranking polityków i partii w mediach: To najgorszy wynik Kaczyńskiego odkąd jego partia przejęła władzę Paweł Kukiz jest ulubieńcem internautów (fot.:facebook.com)

Nowe wydanie raportu "Scena Polityczna" pokazało, kto jest królem mediów społecznościowych.

• W zestawieniu najczęściej obecnych w mediach formacji politycznych nadal liderem jest Prawo i Sprawiedliwość (PiS).

• Jeśli jednak chodzi obecność w mediach poszczególnych polityków, tu nastąpiła zmiana.

• Jarosława Kaczyńskiego, który od miesięcy był także numerem jeden w mediach społecznościowych wyprzedził Paweł Kukiz.

 

Raport agencji informacyjnej Press Service Monitoring Mediów opublikowany 12 lipca pokazał ciekawą zmianę notowań wśród liderów formacji politycznych. Stały, choć trochę powolny, trend wznoszący w mediach społecznościowych Pawła Kukiza dał owoce.

To własnie on stał się liderem w rankingu social media głównych aktorów sceny politycznej.

Notowania wszystkich partii politycznych w mediach

W maju podobnie jak w ubiegłych miesiącach media poświęciły najwięcej uwagi Prawu i Sprawiedliwości. O partii rządzącej pojawiło się aż 45,6 tys. informacji. Na drugim miejscu ze znacznie gorszym wynikiem ponownie znalazła się Platforma Obywatelska (19,6 tys.), o której wspominano w publikacjach dwa razy rzadziej niż o PiS.

Na podium załapała się też Nowoczesna (9,03 tys.), która od czasu kontrowersji wokół swego lidera wciąż nie może dogonić partii Schetyny. Tuż za plecami ugrupowania Petru "czai się" Polskie Stronnictwo Ludowe (9,02 tys.). 

Liczba przekazów medialnych, w których wystąpiły partie polityczne, stowarzyszenia – maj 2017 r., źródło: psmm.pl

Liderzy - ulubieńcy mediów

W rankingu liderów znów na czele Jarosław Kaczyński (10,5 tys.) i Grzegorz Schetyna (6,7 tys.). Znacznie ciekawsze są za to kolejne „słupki”. Okazuje się, że w maju media zainteresowały się pomijanym dotąd Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem.  O polityku wspominano trzy razy częściej niż jeszcze w ubiegłym miesiącu. A to pozwoliło mu zrównać się z Ryszardem Petru. Obaj zajmują ex aequo trzecie miejsce w zestawieniu.  

Liczba przekazów medialnych, w których wystąpili liderzy partii politycznych, stowarzyszeń – maj 2017 r., źródło: psmm.pl

Social media z nowym liderem

Prawdziwe trzęsienie ziemi nastąpiło za to w social media. Takich zmian chyba nikt się nie spodziewał. Przez kilka miesięcy Jarosław Kaczyński był i tu liderem zestawienia. Co jakiś czas tuż za jego plecami pojawiał się Paweł Kukiz. W maju piosenkarz zdeklasował lidera PiS, który wylądował dopiero na trzecim miejscu z wynikiem 76,4 tys. To najgorszy wynik Kaczyńskiego odkąd jego partia przejęła władzę.

Dla porównania o liderze Kukiz`15 wspomniano w ponad 144,3 tys. postach, zaś o Grzegorzu Schetynie w 79,7 tys.

Liczba informacji na temat liderów partii politycznych, stowarzyszeń w social media – maj 2017, źródło: psmm.pl

Ekwiwalent reklamowy dla PiS wyniósł w maju ponad 533 mln zł. Przekazy medialne zdominowały TVN24, TVP Info i Polsat News.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA