REKLAMA

Referendum: nie będzie danych o frekwencji. Kiedy poznamy wyniki?

  • Autor: PAP
  • 31 sierpnia 2015 07:33
Referendum: nie będzie danych o frekwencji. Kiedy poznamy wyniki? Oficjalne wyniki -nie będą podane wcześniej niż w poreferendalny poniedziałek po południu. Fot. parlamentarny.pl

W dniu referendum - 6 września - PKW nie będzie podawała danych o frekwencji; oficjalne wyniki planuje ogłosić w poniedziałek 7 września w godzinach popołudniowych. Największe stacje telewizyjne nie planują podawać szacunkowych wyników głosowania opartych na badaniu exit poll.

Żadna stacja telewizyjna nie planuje wieczoru referendalnego, w którym byłyby prezentowane wyniki badań exit poll. 6 września PKW planuje co najmniej dwa briefingi - w godzinach porannych oraz wieczorem po zamknięciu lokali.

Głosowanie w referendum trwa od godz. 6 do godz 22. W trakcie głosowania, z uwagi na to, że wysokość frekwencji rozstrzyga o ważności głosowania, PKW nie będzie podawała informacji na ten temat.

Oficjalne wyniki

W niedzielę od godz. 5.30 do 0.30 będzie otwarte studio referendalne dla mediów, w poniedziałek od 5.30 aż do konferencji kończącej. 

Oficjalne wyniki - jak szacuje PKW - nie będą podane wcześniej niż w poreferendalny poniedziałek po południu.

W piątek, na dwa dni przed referendum PKW planuje zorganizować briefing, podczas którego poinformuje m.in. o dniu referendum, liczbie komisji i uprawnionych do głosowania oraz zasadach ciszy referendalnej.

Trzy pytania

W referendum Polacy odpowiedzą na trzy pytania - czy są za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu, za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa, za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika.

Wynik głosowania będzie wiążący, jeżeli weźmie w nim udział więcej niż połowa uprawnionych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA