REKLAMA

Referendum: senatorom PO trudno będzie uzasadnić głos na "nie"

  • Autor: PAP
  • 27 sierpnia 2015 10:47
Referendum: senatorom PO trudno będzie uzasadnić głos na "nie" Senatorowie PO nie powinni się zgodzić na to referendum - uważa Błędowska. Fot. facebook.com

Senatorowie PO nie powinni zgodzić się na referendum, którego chce prezydent Andrzej Duda, ale głosowanie na "nie" trudno będzie uzasadnić - uważa Magdalena Błędowska z Krytyki Politycznej.

Jeśli zorganizowali "swoje referendum", to dlaczego teraz naród nie miałby się wypowiedzieć w kolejnym? - pyta.

Decyzja w czwartek

W czwartek po południu senackie komisje zajmą się projektem postanowienia prezydenta o zarządzeniu referendum ws. zniesienia obowiązku szkolnego sześciolatków, obniżenia wieku emerytalnego i Lasów Państwowych.

Proponowany termin referendum to 25 października.

Wszystko wskazuje na to, że senatorowie Platformy nie powinni się zgodzić na to referendum, ale w jaki sposób to uzasadnią - nie mam pojęcia. Jeśli oni zorganizowali sobie swoje referendum, to dlaczego teraz naród nie miałby się wypowiedzieć w kolejnym? - mówi Błędowska, redaktor naczelna Dziennika Opinii Krytyki Politycznej.

Będzie mobilizacja na drugie referendum

Ocenia też, że referendum, które ma odbyć się 6 września, będzie trudniejsze pod względem frekwencji niż to, które ma być połączone z wyborami parlamentarnymi.

Tutaj nastąpi mobilizacja przede wszystkim wyborców PiS-u, w ogóle mobilizacja ludzi do zainteresowania się tym, że gdzieś trzeba pójść, o czymś zdecydować. To na pewno będzie działać na korzyść frekwencji 25 października - powiedziała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA