REKLAMA

Reforma edukacji. Co z gimnazjalistami, którzy muszą powtarzać klasę?

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorządowy.pl (KDS/GP)
  • 04 sierpnia 2017 10:25
Reforma edukacji. Co z gimnazjalistami, którzy muszą powtarzać klasę? Reforma edukacji znosi podział 6 + 3 + 3 w polskim systemie nauczania dzieci i młodzieży. Zamiast niego wraca 8 + 4. (fot.:pixabya.com)

MEN nie podziela obaw Rzecznika Praw Obywatelskich, który w wystąpieniu zapytał o sytuację gimnazjalistów, którzy będą powtarzać klasę. - Przygotowana nowa podstawa programowa zawiera wszystkie treści potrzebne w kształceniu uczniów klas VII i VIII w nowej strukturze szkoły podstawowej (przekładające się na zakres egzaminu ósmoklasisty) - wyjaśnia Marzena Machałek, wiceminister edukacji narodowej.

Jak podkreślał RPO, uczniowie gimnazjum, którzy nie zdali do drugiej klasy 1 września 2017 r. staną się uczniami klasy siódmej w ośmioletniej szkole podstawowej. Nie będą powtarzać programu, którego nie zaliczyli z różnych przyczyn w roku szkolnym 2016/2017, lecz będą korzystać z całkiem innej podstawy programowej niż ta, która była przeznaczona dla uczniów klas pierwszych gimnazjum. Pod koniec lipca dostał odpowiedź. 

MEN dla niepromowanych uczniów gimnazjów ma trzy możliwości. Zobacz je na PortalSamorządowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA