REKLAMA

Reforma edukacji: Nowe podstawy programowe dla szkół ponadpodstawowych we wrześniu

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorzadowy.pl (MIW)/AT
  • 19 lipca 2017 10:08
Reforma edukacji: Nowe podstawy programowe dla szkół ponadpodstawowych we wrześniu MEN skierował do konsultacji społecznych projekt rozporządzenia w sprawie podstawy programowej kształcenia ogólnego w szkołach ponadpodstawowych. (fot. mat. MEN)

Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazało do uzgodnień międzyresortowych oraz konsultacji społecznych projekt rozporządzenia w sprawie podstawy programowej kształcenia ogólnego dla liceum ogólnokształcącego, technikum oraz 2-letniej branżowej szkoły II stopnia.

• Uzgodnienia międzyresortowe trwać będą do 28 lipca, natomiast konsultacje społeczne do 18 sierpnia.

• Podpisanie rozporządzenia planowane jest na pierwszą połowę września.

• Nowa podstawa programowa obowiązywać będzie w części klas od roku szkolnego 2019/2020.

Przekazanie do uzgodnień międzyresortowych oraz konsultacji społecznych to kolejny etap prac nad projektem wspomnianego rozporządzenia. Od 28 kwietnia do 2 czerwca prowadzone były w jego sprawie prekonsultacje, w których głos zabrały ministerstwa, organizacje pozarządowe czy towarzystwa naukowe oraz przez osoby prawne i fizyczne.

- Uzyskane dzięki nim opinie i propozycje okazały się pomocne podczas opracowywania ostatecznego projektu rozporządzenia w sprawie podstawy programowej kształcenia ogólnego dla liceum ogólnokształcącego, technikum oraz branżowej szkoły II stopnia – podkreśla MEN, choć jednocześnie zastrzega, iż nie wszystkie opinie, postulaty i propozycje zostały na tym etapie uwzględnione.

Czytaj : Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby reformę edukacji przesunąć o rok

Uwagi i opinie dotyczące projektu rozporządzenia można kierować do MEN drogą elektroniczną. Aby ułatwić ten proces resort uruchomił na swojej stronie specjalną zakładkę.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA