REKLAMA

Reforma edukacji. PO widzi ideologizowanie nauczania przez PiS

 • Autor: PAP/GP
 • 16 stycznia 2017 13:45
Reforma edukacji. PO widzi ideologizowanie nauczania przez PiS Poseł Witczak (PO): Nie możemy się zgodzić na to, żeby w polskich szkołach kształcono młodzież na podobieństwo ludzi PiS-u. (fot.:PO/youtube.com)

• Reforma szkolnictwa PiS spowoduje utratę pracy przez wielu nauczycieli i konieczność likwidacji szkół; niesie też inne niebezpieczeństwo - edukacyjne - ocenił Mariusz Witczak (PO).
• Nie możemy się zgodzić, aby w polskich szkołach kształcono młodzież na podobieństwo ludzi PiS-u - dodał.

Mariusz Witczak poinformował w poniedziałek (16 stycznia) na konferencji prasowej w Kaliszu, że Platforma wspólnie ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego przygotowuje się do zbierania podpisów w sprawie przeprowadzenia referendum, dotyczącego wycofania wprowadzonej przez PiS reformy szkolnictwa, która przewiduje m.in. likwidacji gimnazjów.

- Rozmawiałem z wieloma prezydentami miast w Polsce wielkością porównywalnych do Kalisza. Powiedzieli, że reforma szkolnictwa wprowadzona przez PiS spowoduje utratę pracy przez wielu nauczycieli i konieczność likwidacji szkół, a następnie sprzedawanie majątku po pustych obiektach. Na wprowadzenie obecne funkcjonującej w Polsce reformy oświaty tylko z pieniędzy samorządowych wydano łącznie 10 mld złotych - zauważył poseł PO.

Jak podkreślił reforma oświaty według PiS-u niesie za sobą jeszcze inne niebezpieczeństwo - edukacyjne.

- Nie możemy się zgodzić na to, żeby w polskich szkołach kształcono młodzież na podobieństwo ludzi PiS-u - oświadczył.

Czytaj też: PO rusza w Polskę, będą konsultacje z obywatlami

Poseł poinformował, ze wspólnie ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego zostaną podjęte działania w celu przeprowadzenia referendum. Jak dodał PiS nie jest partią, która wsłuchuje się w głos obywateli.

- W przypadku ustawy aborcyjnej wystraszyli się protestów, więc może i tym razem osiągniemy swój cel. Dlatego warto walczyć - podkreślił Witczak.

O planach i zamiarach w sprawie referendum nic nie wiedział przewodniczący oddziału ZNP w Kaliszu Jacek Michalski. Powiedział:

- Byłem na odprawie zarządu okręgowego ZNP w piątek i nic na ten temat nie wspominano. Rozmawialiśmy o tym, że nauczyciele kaliskich gimnazjów niechętni są strajkom i wszelkim protestom, które zapowiedział zarząd główny ZNP.

Prezes ZNP Sławomir Broniarz zapowiedział 4 stycznia, że Związek chce zorganizować ogólnokrajowe referendum w sprawie reformy oświaty przygotowanej przez szefową MEN Annę Zalewską, żeby pokazać, że to nie jest sprawa tylko i wyłącznie nauczycieli.

Przedstawiciele PO, Nowoczesnej, Razem, Inicjatywy Polska, OPZZ, ruchów rodzicielskich oraz "Koalicji NIE dla chaosu w szkole" zadeklarowali poparcie dla pomysłu ZNP zorganizowania ogólnopolskiego referendum w sprawie zapowiedzianej reformy edukacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
 • Polecamy Waszej uwadze transmisje z wybranych sesji #EKG2018. Zapraszamy na YouTube: EEC Poland - bit.ly/2wRSK2O Grupa PTWP - bit.ly/2GjlEsf #EEC2018
  @EECKatowice
 • Jako partnerzy @EECKatowice mieliśmy okazję przeprowadzić panel dyskusyjny o roli młodych w kształtowaniu Europy. Dziękujemy @pherstowski, PROM, MAY, Zwolnieni z Teorii, @ELSAPoland, @aegeewarszawa i @tomanek_robert, rektorowi @UE_Katowice! #EEC2018 #YouthLeadership #YouthVoice https://t.co/57GpHAhcCa
  @EECKatowice - (RT) @AIESECPoland
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

 • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA