REKLAMA

Reforma: Kto przejmie zarządzanie unijnymi funduszami urzędów pracy?

  • www.pulshr.pl
  • Autor: PulsHR.pl (MIW)/AT
  • 09 marca 2017 11:26
Reforma: Kto przejmie zarządzanie unijnymi funduszami urzędów pracy? Rząd chce by kontrolę nad urzedami pracy przejęła administracja państwowa (fot.wupzielonagora.praca.gov.pl)

• Rząd chciałby, aby kontrolę nad urzędami pracy przejęła administracja państwowa.
• Tym samym zaś samorządy straciłyby wpływ na ich funkcjonowanie.
• Co zatem będzie z funduszami jakimi obecnie dysponują wojewódzkie urzędy pracy.

Podporządkowanie służb zatrudnienia administracji rządowej każe zapytać o los funduszy, jakimi obecnie dysponują wojewódzkie urzędy pracy. Czy przejmą je marszałkowie województw? Sprawa jeszcze nie została wyjaśniona przez Ministerstwo Rozwoju oraz Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

W całej tej operacji jest parę niewiadomych związanych z unijnymi pieniędzmi, jakimi obecnie dysponują urzędy pracy. Wątek ten pojawił się podczas posiedzenia sejmowej podkomisji stałej do monitorowania wykorzystania środków unijnych.

Czytaj też: Rząd zabierze samorządom urzędy pracy?

- Czy środki będące w dyspozycji WUP – jeśli WUP-y faktycznie wyjdą spod jurysdykcji samorządów wojewódzkich - będą przechodziły gdzieś indziej i ktoś inny będzie odpowiadał za ich wykorzystanie i realizację? – dopytywał poseł Ryszard Galla. Na razie odpowiedzi na to pytanie nie otrzymał, a przynajmniej nie taką, jakiej by sobie życzył.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • NiePISmienny 2017-03-09 12:24:07
    PISiory nie przepuszczą nikomu.Muszą rządzić wszędzie i wszystkimREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA