REKLAMA

Reforma na szczycie policji. Więcej policjantów do prowadzenia śledztw i patrolowania ulic

  • Autor: PAP/JS
  • 21 stycznia 2016 09:18
Reforma na szczycie policji. Więcej policjantów do prowadzenia śledztw i patrolowania ulic (Fot. policja.pl)

Policyjne szefostwo planuje wzmocnić jednostkę walczącą z najgroźniejszymi przestępcami i odchudzić Komendę Główną - ustaliła "Rzeczpospolita".

"Dostrzegam potrzebę bardziej zdecydowanej walki z przestępczością zorganizowaną. Dlatego jednym z priorytetów jest wzmocnienie Centralnego Biura Śledczego Policji o funkcjonariuszy Biura Operacji Antyterrorystycznych (BOA)" - potwierdza "Rzeczpospolitej" komendant główny policji, inspektor Zbigniew Maj.

W BOA jest 180 antyterrorystów. To ich - z bronią w ręku, w kominiarkach na twarzy - widzimy podczas zatrzymań liderów i członków zorganizowanych gangów, ale też wszystkich innych groźnych przestępców, co do których istnieje ryzyko, że mogą stawiać opór i mieć broń. Teraz dołączą do Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP).

Nowy szef policji zamierza też zapewnić CBŚP samodzielność, by miało swój budżet i nie było na garnuszku Komendy Głównej.

Policyjna centrala zaś ma zostać odchudzona nie tylko o 180 antyterrorystów, ale też o wolne etaty. 150 wakatów pójdzie w dół, do jednostek terenowych. Tylu przybędzie więc nowych policjantów w kraju do prowadzenia śledztw czy patrolowania ulic.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA