REKLAMA

Reforma oświatowa: Koniec konsultacji, czas legislacji

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: WK
  • 02 listopada 2016 12:39
Reforma oświatowa: Koniec konsultacji, czas legislacji Nieobecność Anny Zalewskiej na spotkaniach to sygnał płynący z rządu, że konsultacje na temat reformy oświaty się skończyły (fot.men.gov.pl)

Jak wynika z informacji przekazanych nam przez MEN, minister Anna Zalewska zakończyła wszelkie konsultacje dotyczące reformy oświaty i likwidacji gimnazjów i przekazała przygotowane ustawy na szybka ścieżkę legislacyjną. Co dalej?

Według harmonogramu przedstawionego przez minister Zalewską już 3 listopada reforma ma być rozpatrzona przez Komitet Stały Rady Ministrów, a 8 listopada – przez samą Radę Ministrów. Jeszcze w listopadzie projekty Prawo oświatowe i ustawa je wprowadzająca mają trafić do Sejmu.

Nie wiedzieli o tym samorządowcy, którzy w miniony czwartek (27 października) mieli się spotkać w Gdańsku z Anną Zalewską (zastąpiła ją wiceminister Teresa Wargocka). Zaniepokojonych nieobecnością minister oświaty było również ponad 500 dyrektorów szkół, samorządowców oraz pracowników oświaty zgromadzonych na III Kongresie Edukacji zorganizowanym przez wydawnictwo Wolters Kluwer (27 – 28 października) w Warszawie.

Oczekiwanie na spotkanie i dyskusję z minister Zalewską było tak wielkie, że dyrektorzy nie kryli oburzenia. - Całkowita ignorancja środowiska nauczycielskiego i dyrektorskiego. Przyjechaliśmy usłyszeć co nas czeka, a zostaliśmy potraktowani bardzo brzydko - to zasadniczy ton wypowiedzi.

W zaistniałej sytuacji organizatorzy Kongresu postanowili zebrać pytania uczestników, by przekazać je do MEN z prośbą o udzielenie pisemnych odpowiedzi. W międzyczasie - widząc co się święci i chcąc załapać się na szybko odjeżdżający pociąg - PO zdecydowała się złożyć do Sejmu wniosek o wotum nieufności wobec minister Zalewskiej. Dziś (2 listopada) będzie nad nim dyskutowała Sejmowa Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży. Jeszcze w tym tygodniu odbędzie się głosowanie nad wnioskiem w Sejmie.

Więcej czytaj na Portalsamorzadowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA