REKLAMA

Reforma oświaty, Anna Zalewska: Podręczniki będą darmowe

  • Autor: PAP/AT
  • 22 lutego 2017 10:54
Reforma oświaty, Anna Zalewska: Podręczniki będą darmowe Wszystkie podręczniki będą darmowe - powiedziała minister Anna Zalewska (fot.pixabay.com)

• Podręczniki będą darmowe od klasy I do ostatniej przekształconego gimnazjum - zapewniła minister edukacji narodowej Anna Zalewska.
• Minister przypomniała, że na nowe podręczniki jest przeznaczonych 129 mln zł.

"My odpowiadamy za dzieci, nauczycieli, podstawy programowe, podręczniki - uwaga, wszystkie będą darmowe, bo przez moment też pojawiły się takie pytania, że nie będzie darmowych podręczników" - powiedziała w radiu Wnet Anna Zalewska.

Minister przypomniała, że na nowe podręczniki jest przeznaczonych 129 mln zł. "W tym wypadku, tam jest przeznaczonych 129 mln, mówimy o nowych podręcznikach do klasy I, IV i VII. To jest 16 podręczników. Wydawcy od początku z nami współpracują i po raz pierwszy zdarzyło się, że wydawcy nie byli w zespołach pracujących nad podstawami programowymi. Przed wakacjami podręczniki będą"- zapowiedziała Zalewska.

Czytaj też: Anna Zalewska podpisała rozporządzenie w sprawie nowych podstaw programowych

"Umówiliśmy się z wydawcami, że jeżeli do 30 listopada pokażemy kręgosłup podstaw programowych, to oni będą gotowi. Spotkaliśmy się pod koniec stycznia, dyskutowaliśmy, eksperci przedstawiali postawy programowe, mówili, w którym kierunku - ewentualnie, bo przecież trwały konsultacje społeczne - mogą pójść zmiany, i właściwie większość jest gotowych, a to naprawdę świetnie przygotowani fachowcy" - powiedziała.

Minister w rozmowie odniosła się również do obaw nauczycieli dotyczących zwolnień.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA