REKLAMA

Reforma oświaty i likwidacja gimnazjum: Jakie będą skutki? RPO wymienia listę

 • www.portalsamorzadowy.pl
 • Autor: Portalsamorzadowy.pl (pt).AT
 • 18 listopada 2016 10:26
Reforma oświaty i likwidacja gimnazjum: Jakie będą skutki? RPO wymienia listę - Nieznana jest podstawa programowa. Wiele problemów obywateli dotyczy jednak kwestii szczegółowych - informuje Bodnar (Adam Bodnar, fot.facebook.com)

• Rodzice, nauczyciele, uczniowie i samorządowcy obawiają się likwidacji gimnazjów.
• Problemem jest m.in. brak projektów aktów wykonawczych.

Rzecznik Praw Obywatelskich przedstawił obawy rodziców, nauczycieli, uczniów i samorządowców, jakie otrzymał po ogłoszeniu konsultacji społecznych projektu likwidacji gimnazjów.

Zwraca uwagę, że skutki proponowanych zmian dotkną nie tylko dzieci kończące szkołę podstawową, ale także pierwszoklasistów, dzieci z zerówek, a także gimnazjalistów a nawet uczniów liceów i techników. Jego zdaniem, do tego doprowadzą bowiem zmiany w sposobie naboru do szkół, likwidacja gimnazjów i konieczna z tego powodu zmiana granic obwodów szkolnych.

Czytaj też: PiS: Reforma oświaty nie będzie miała opóźnień

- Wśród kwestii o charakterze ogólnym, podnoszonych w wystąpieniach kierowanych do RPO, wskazuje się m.in. na brak projektów aktów wykonawczych. Podkreśla się też, że nieznana jest podstawa programowa. Wiele problemów obywateli dotyczy jednak kwestii szczegółowych – napisał do minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej Adam Bodnar.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • smutek 2016-11-20 02:31:42
  Do wili: A mieli tego Idiotę bednara wywalić!!!
 • Manfred 2016-11-19 23:09:41
  Do wili: Rzecznik Praw Obywatelskich ma obowiązek rozpoznawać zachodzące zjawiska społeczne i poprzez konsultacje z różnymi środowiskami czyni to bardzo rzetelnie , uczciwie, profesjonalnie i obiektywnie. Zwracam Panu uwagę ,że potwierdzają to dzisiejsze manifestacje różnych grup społecznych, z udziałem dzieci i młodzieży. A dla formalności powiem, że w publicznej debacie obowiązuje czystość i poprawność stosowanego języka , z czym Pan się nie liczy!
 • wili 2016-11-19 14:38:08
  rzecznik praw obywatelskich to czlowiek niobiektywny to czlowiek ktory do tej pory nie moze zrozumiec ze kiedy zostal wyznaczony na to stanowisko to musi zawiesi wszelki sentyment do PO>KOD >NOWOCZESNA i najwyzszy czas aby zaczol byc rzecznikiem niezalezny bo to co ten pan wyczynia to parodia rzecznika i niech skonczy z kampania bo i tak wyborcy PO go nie wybiora koncz pan panie RPO wstydu oszczedz i nie rob pan parodi z tak powaznej instytucjiREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA