REKLAMA

Reforma oświaty, Łapiński: Z tej reformy nie możemy się cofnąć

  • Autor: PAP/AT
  • 05 stycznia 2017 10:54
Reforma oświaty, Łapiński: Z tej reformy nie możemy się cofnąć Reforma oświaty jest na tyle dobrze przygotowana, że nie będzie tutaj żadnego chaosu - powiedział Łapiński (Krzysztof Łapiński, fot.facebook.com/public/Krzysztof-Łapiński)

• Trudno sobie wyobrazić, żeby prezydent zawetował tę ustawę oświatową - powiedział Krzysztof Łapiński z PiS.
• To była jedna z naszych obietnic wyborczych i prezydenta, i w kampanii parlamentarnej.
Z tej reformy nie możemy się cofnąć - dodał.

"Pytanie jest tylko, które sobie zadajemy jako posłowie, ale myślę, że i wielu Polaków, czy reforma jest dobrze przygotowana i czy ona wyjdzie. W skrócie mówiąc, czy pierwszego września będzie porządek, czy nie będzie" - mówił Łapiński w TOK FM i dodał: "z mojego punktu widzenia nie miałem problemu, żeby poprzeć tę reformę, bo się pod nią wcześniej podpisywałem".

Wyraził też nadzieję, że "ta reforma przez Ministerstwo Edukacji, przez panią minister, jest na tyle dobrze przygotowana, że nie będzie tutaj żadnego chaosu".

Odnosząc się do kwestii referendum zaznaczył, że jest za tym, aby obywatele mogli się wypowiadać w sprawach ważnych. Jego zdaniem, jeśli byłaby zebrana duża liczba podpisów, należałoby się nad tym zastanowić. "Gdyby opozycja była odpowiedzialna, to trzeba było już wcześniej o tym mówić, a nie w ostatniej chwili, kiedy reforma jest już na ostatniej prostej" - zakończył Łapiński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Andrzej Dec 2017-01-05 11:35:41
    No nie da się zacytować tego, co się ciśnie na usta, jak się czyta takie wypowiedzi. Reforma od samego początku były ciężkim nieporozumieniem. Referendum to gest rozpaczy wielu osób i środowisk, których krytyka była przez Panią Minister totalnie ignorowana, więc proszę nie mówić, ze to akcja spóźniona - wystarczyło się wsłuchać w to, co mówili samorządowcy, pedagodzy i eksperci (wszyscy oprócz jednego).REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA