REKLAMA

Reforma oświaty, Stanisław Karczewski: Reforma została zatwierdzona. Na referendum za późno

  • Autor: PAP/AT
  • 01 lutego 2017 10:18
Reforma oświaty, Stanisław Karczewski: Reforma została zatwierdzona. Na referendum za późno Ustawa ws. reformy oświaty już jest zatwierdzona - powiedział marszałek (Stanisław Karczewski, fot.senat.gov.pl/Michał Józefaciuk)

• Ustawa ws. reformy oświaty już jest zatwierdzona. Została podpisana przez prezydenta i jest wprowadzana w życie - podkreśla marszałek Senatu Stanisław Karczewski.
• Referendum ws. reformy to spóźniona akcja - uważa marszałek.

Zdaniem Karczewskiego referendum ws. reformy oświaty to "spóźniona akcja". "Ta reforma jest już zatwierdzona, ustawa została już podpisana przez prezydenta i jest teraz wprowadzona w życie" - powiedział. "Rozmawiałem z bardzo wieloma samorządowcami, oni wszyscy byli już przygotowani. Przygotowywali się już wcześniej, bo wiedzieli, że ustawa będzie wprowadzana w życie i snuli plany, których realizację teraz zaczynają" - dodał marszałek.

"Wczoraj i przedwczoraj przeprowadziłem kilka rozmów z samorządowcami. Nie spotkałem się z żadnym głosem krytycznym. W pewnych miejscach są problemy i kwestie sporne, ale generalnie samorządowcy i nauczyciele są przygotowani do wprowadzenia tej reformy" - mówił Karczewski.

Jak podkreślił, "jedynie Platforma Obywatelska została zaskoczona". "W tej chwili na referendum jest zdecydowanie za późno" - podkreślił.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA