REKLAMA

Reforma oświaty, Tomasz Trela o wniosku ws. referendum: Zachowanie rządu to klasyczny chwyt populistyczny

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorzadowy.pl (Katarzyna Domagała-Szymonek)/AT
  • 28 czerwca 2017 09:22
Reforma oświaty, Tomasz Trela o wniosku ws. referendum: Zachowanie rządu to klasyczny chwyt populistyczny PiS, zamiast zrobić to, co obiecywał, skorzystał z furtki bezpieczeństwa - mówi Tomasz Trela (fot. UM Łódź)

PiS skierował wniosek o referendum ws. reformy oświaty do komisji, która pewnie przez wakacje w ogóle się nie zbierze. We wrześniu, kiedy w szkołach zaczną działać siódme klasy, wniosek znów trafi do sejmu. Ten uzna, że skoro siódme klasy ruszyły, to nie ma potrzeby odwracać reformy, więc referendum jest bezpodstawne - mówi Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi, który odpowiada za wprowadzenie reformy oświaty w mieście.

- Wszyscy pamiętamy Andrzeja Dudę i Beatę Szydło, którzy jako kandydaci na swoje urzędy zapewniali, że każdy wniosek będzie rozpatrywany. Po czym obywatele wypowiedzieli się na temat zmian w oświacie. Złożyli ponad 910 tys. podpisów - mówi Tomasz Trela.

Jak twierdzi teraz PiS, zamiast zrobić to, co obiecywał, skorzystał z furtki bezpieczeństwa.

- Skierował wniosek do komisji, która pewnie przez wakacje w ogóle się nie zbierze lub zażąda jakichś dodatkowych dokumentów. We wrześniu, kiedy w szkołach zaczną działać siódme klasy, wniosek znów trafi do sejmu. Ten uzna, że skoro siódme klasy ruszyły, to nie ma potrzeby odwracać reformy, więc referendum jest bezpodstawne - mówi.

Czytaj też: PO o referendum szkolnym: PiS jest w trudnej sytuacji

Według wiceprezydenta takie zachowanie rządu to klasyczny chwyt populistyczny i polityczny.

- PiS myśli, że wszyscy nabiorą się na taki trik. Otóż nie. Fala niechęci do zmian w oświacie z każdym dniem jest większa. Im bliżej do wejścia ich w życie, tym głośniej słychać sprzeciw. Dziś dokładnie widać, że zmiany dotyczą edukacji na każdym poziomie, że każdy jest „beneficjentem” tej reformy - wyjaśnia.

Cały artykuł czytaj tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA